Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes gyöngyvirágot hol...

Cserepes gyöngyvirágot hol tudnék beszerezni?

Figyelt kérdés
Ár is érdekelne, tól-ig behatárolni

2022. jún. 12. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem most sehol, ősszel, kora tavasszal érdemes a kertészetekben körülnézni. Vagy kertművelős csoportokban lehet ajánlanak fel ingyen elvihető hagymát, vagy a környékeden nézz szét, és akinek a kertjében látsz gyöngyvirágot, kérdezd meg, nem adna-e belőle.
2022. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még életemben nem láttam cserepeset.

Miért lenne fontos, hogy cserepes legyen? Át szeretnéd adni valakinek? Mert akkor virágzó kellene, jövőre, gondolom. Szabad gyökerűből tudsz rizómát szerezni a fent említett módokon, beülteted, és jövő tavasszal virágzik.

2022. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért emelted ki a kérdést. Fentebb minden lehetséges dolgot leírtak a témáról.
2022. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyöngyvirág természetes életciklusa szerint JELENLEG egy elsárgult, már-már száraz levél, virágnak már nyoma sincs. Olyan ez, mint a nárcisz, vagy a gyöngyike, nyáron el vannak száradva, ekkor szunnyadnak.


Olyan virág nincs, ami egész évben folyamatosan virágzik, azt kellene megértened. Minden növénynek életciklusa van, melynek csak pici töredékben tündöklik, virágzik a növény.

A gyöngyvirág esetében ez csupán néhány hét. Április közepe-vége felé elkezdi hajtani a leveleit, május eleje-közepe körül virágozni kezd, ami maximum 2-3 hétig tart. Aztán előbb mag lesz a virágból, majd a levelei is elszáradnak. A rizómái a földben nyugovóra térnek következő tavaszig.

2022. júl. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!