Kezdőoldal » Otthon » Kert » 4ütemű motoros fűnyíró beüzeme...

4ütemű motoros fűnyíró beüzemelésnél olajcsere?

Figyelt kérdés
4ütemű motoros fűnyírót szeretném beüzemelni. 1 éve volt olajcsere, a tavalyi benzin van még benne (szeptemberben használtam utoljára). Ilyenkor öntsem ki a régi benzint, és töltsek bele újat? Olajcsere szükséges lehet? (túl sokat nem használtam)
2022. jún. 14. 06:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Olajcsere evente. (Ha hasznalod meg 1 honapot semmi baja nem lesz...)


Benzint engedd le es menjen a friss. Van gepem ami rohogve elmegy az elozo evivel is, a funyiro speciel nem indult be mig nem csereltem ki benne. Ha nem okoz gondot akkor csereld es adj neki frisset.

2022. jún. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a benzint nem önteném ki, mert lehet simán indul, vagy egy kicsit rángatni kell. Én se értem mit kutyulnak a benzinnel, de korábbi 2 évben szórakoztam vele mire elindult, most meg kettőt nyomtam a szivatón, és első rántásra.

Olajcsere meg ajánlott évente, és mivel nem kell sok, ezért egy literes flakon elég lehet két szezonra is.

2022. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél bele tiszta olajat,a gyertyát tisztitsad meg ,és annak menni kell.

Nagyon túl van lihegve ez a benzin cserélgetés .

2022. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szeptember azért még nem volt egy éve. Én fél-háromnegyed év után mindent a benne lévő benzinnel indítok, utána öntök hozzá újat, keverni. (Igaz, hogy E10-es benzint csak azóta veszek, mióta ilyen nagy az árkülönbség, tehát csak E5-ösről van tapasztalatom.)

Egy MOL-nak dolgozó fejlesztőmérnök mondta, hogy végeztek kísérleteket a benzinnel, egy éves minden további nélkül jó volt. Még a PET-palackban, napon (!) tartott benzinnel is mentek a gépek több hónap múlva is.

2022. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!