Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyíró olajcsere, mi maradt ki?

Fűnyíró olajcsere, mi maradt ki?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam ma lecserélni az olajat a fűnyírómban.

Elvileg ilyen:

[link]


Az van ráírva, hogy 0.45L az olaj benne, a weboldalon egybként 600ml-et írnak, de mind1 is.


Elsőnek nem találtam hozzá a leeresztő csavart, így oldalra öntöttem ki, mert mindenki így mondta. Alig 1dl-t tudtam kiszedni belőle. Kicsit később rendben sikerült meglelni a leeresztő csavart, kicsavartam, nem folyt belőle semmi.

Picit beleöntöttem a beöntőnyíláson, az szépen ki is folyt, tehát a csavar stimmel.


Ismerősök szerint biztos kevés volt benne az olaj.

Oké, visszacsavartam és felöntöttem. A 0.6ml-es flakonból jó ha az 0.1l belement.


Nem értem, mi a gond? Mi az ami kimaradt?


Köszi.



2018. ápr. 7. 19:41
 1/7 A kérdező kommentje:
lehet, hogy ki kellett volna szedni a gyertyát?
2018. ápr. 7. 19:54
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ez a gép új nálad.Van olyan hogy kiönteni is ott kell ahol a beöntés van .Nagyon elfogyott ebből az olaj akkor .Ebbe sokat nem is lehet ahogy a képet néztem .

Ami kimaradt,az a levegőszűrő tisztitása .Ez a motor tüdője .

2018. ápr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nah, de ha elfogyott volna az olaj, akkor nem csak 1decit tudtam volna beleönteni.

Még arra gondolok, hogy a sok tökölés miatt kihült az olaj. vagy kicsit hátra kellett volna döntenem. Esetleg tleg a gyertya levétel még kérdés, mert több helyen is írják, hogy kiszedik mikor leengedik az olajat.

2018. ápr. 7. 20:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a gyertyának az olajhoz?
2018. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak több helyen is írták, hogy kiszedik a gyertyát mielőtt leeresztik az olajat.
2018. ápr. 7. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. És a kompresszió? Ha azt akarja hogy onnan is kapjon levegőt, akkor ott már nagy a baj. Nem? A dugattyú alatt olaj, felette üzemanyag keverék, vagy rosszul tudom? Az olajlehúzó gyűrűt meg se merem említeni.
2018. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyi ment bele, akkor ennyi ment bele.

Mondjuk, közvetlenül használat után illik kiönteni, amikor nagyon híg, és fel vannak keveredve a szennyező anyagok.

Elöl az OHV feliratú dobozban is maradt nyilván egy kicsi olaj, nem sok. Nem tudom, ebből hogy lehet jól kiszedni a maradékot, én úgy szoktam, hogy kiöntés után a gépet hátradöntöm, a berántót meghúzom párszor, aztán még egyszer kiöntöm.


Az olajszintet úgy kell nézni, hogy a gép vízszintesen áll. Ha így csináltad, akkor minden szép, minden jó.

2018. ápr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!