Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez ehető? Van tippem, de...

Ez ehető? Van tippem, de inkább ti mondjátok meg, milyen termés ez?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]



2022. jún. 15. 01:20
1 2
 1/17 Japán Gulyás ***** válasza:
33%
Nem, még érnie kell - majd ha az összes elkezd befeketedni.
2022. jún. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, de pontosan milyen fajta gyümölcs ez? Nyilván a fekete az érett - de nem mérgező?
2022. jún. 15. 01:27
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Fekete eperfa, morus nigra

Nem mérgező. Nekem a kedvenc gyümölcsöm. Szerintem frissen nagyon finom, lekvárnak nem túl ízletes (nincs jellegzetes íze és a rengeteg mag miatt paszírozni kell...), pálinkának kiváló. 😁

2022. jún. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Lehet fehér eper is.

Hogy melyik, azt nem a termés színe dönti el, ez két külön faj.

A fekete eper inkább fának nő, és a termése csak fekete lehet.

A fehér eper inkább bokor, és a termése lehet fehér, fekete, pirosas, rózsaszín, meg különböző átmenetek. A levele néha szeldelt, néha meg egyszerű, mint a fekete eperé, szóval még ez se perdöntő.

A lényeg, hogy ehető.

A Japán Gulyás szokás szerint baromságot írt. Mire a mostani kicsik is feketednek, akkorra ez a fekete le fog hullani. (Ha el nem vitte a seregély vagy a rigó.) Szóval ha édes, érett, akkor meg kell enni. Azt te tudod eldönteni, próbával, hogy elég érett-e az ilyen színű. (A kezet megfesti, de citromlével vagy citrompótlóval le lehet szedni nagyjából.)

2022. jún. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

"Fekete eperfa, morus nigra"


Ez Morus Alba és fekete színű.

Morus Nigra is ilyen színű, de abból Magyarországon csak 3 db-ot találtak idáig.

Laikusként is könnyű meghatározni hogy morus alba vagy morus nigráról van szó, ha a beérett eper édes akkor alba, ha savanyú akkor nigra.

Mindkettő ehető és nagyon finom a faeper.

2022. jún. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Két pontosítás az #5-höz:

Az érett fekete eper nem feltétlen savanyú, hanem csak van savanyú, savanykás íze. De emellett lehet édes is, savanykás mellékízzel, mint pl. a meggy. Fajtafüggő.

Én magam is 3-nál több fekete eperfáról tudok, pl. a régi 3-as út mellett van vagy 5, vagy Feldebrő közelében és pár. Fatermetűek, és a termés inkább kellemetlen ízű, mert alig édesek.

2022. jún. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Eperfa, ehető, igazából édes vizes a termése, nem olyan zamatos, mint a szamóca (földieper).

Ha már puha a termés akkor érett, érdemes folyamatosan eszegetni a fáról, mert ha lehullik akkor már kuka.

2022. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Csak érdekességként írom le:

Valamikor a halászatban dolgoztam, és az egyik tavam partjára 15-20 eperfa volt ültetve, úgy hogy a koronák nagy része a víz fölé benyúlt. Eperérés idején a pontyok tömege tartózkodott a fák alatt, ha 1-1 szem eper pottyant a vízbe akkor azért valóságos közelharc alakult ki. Talán ponty horgászok kipróbálhatnák!

2022. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sejtettem, hogy ez lesz az. :) Csak itt a Dunántúlon szederfának mondják egyébként.
2022. jún. 15. 21:29
 10/17 anonim ***** válasza:

Én szeretem, finom.

Szederfa, eperfa.

Egyébként fehér eperfa még ha a termése fekete, rosé, vagy fehér színű is.

Fentebb említették, fekete eperfa 3 db. van az országban.

Ez a szeder eper, az eper meg a szamóca. :D

2022. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!