Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növények láthatók az...

Milyen növények láthatók az alábbi képen? (Talán van benne fűszernövény is?)

Figyelt kérdés
[link]

2022. jún. 19. 18:49
 1/8 A kérdező kommentje:
láthatóak*
2022. jún. 19. 18:50
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Minden növény borzasztóan meg van nyúlva, nagyon rossz fényviszonyok között voltak eddig tartva.

A bal hátsó, a hosszúkásan ovális levelü szerintem zsálya lehet, ami jobbra elöre lóg, az lehet valamilyen illatos muskátli, vagy lehet esetleg paradicsomféle, nehéz eldönteni, mert a kép sem elég éles azon a részen.

A bal elsö növényt nem tudom így megmondani.


De ha az egészet egy hétre napos helyre teszed megfelelö öntözéssel, utána jobban láthatóak a jellegzetességek.

2022. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Folyamatosan kap fényt egyébként.
2022. jún. 19. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Az lehet, de szerintem nem elég neki, mindegyik növény rettentöen megnyúlt.

Ami "neked" erös fény, az egy növénynek semmi. Az a kettö, amit felismertem, a tüzö napon érzi jól magát, naponta legalább 5-8 órán keresztül. Egy szobai világítás vagy árnyékos terasz, stb nem elég neki.

Pl. a zsályának ilyen az egészséges szine és kinézete:

[link]


Tényleg nem kötözködni akarok, csak a legtöbb ember azt hiszi, ami neki világos, az elég egy növénynek is, pedig nem.

2022. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez így van, az ember szeme elég jól alkalmazkodik a sötéthez, de attól még sötét van.

A növény gyakorlatilag a fényt eszi. Ezek a növények úgy vannak tartva, mintha neked napi egy szelet kenyér héján kellene életben maradnod. Lakásban egyáltalán nem tarthatóak.

Ha nem hajítod ki őket, hanem akarsz valamit kezdeni velük, akkor ültesd szét őket, és tedd ki a szabadba, de úgy, hogy a közvetlen nap ne érje őket. Pár nap múlva kaphatnak fényt pl. egy nagyobb növény lombján keresztül, egy újabb hét múlva mehetnek napra, de még akkor se déli nap legyen, hanem kora délelőtti például. Most annyira tönkre vannak menve a fényhiánytól, hogy déli napon egy félóra alatt megégne a levelük.

2022. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös: köszi a kiegészítést, nem jutott volna eszembe részletesen leírni, hogy szoktassa a napfényhez a növényeket a kérdezö, mert nekem egyértelmü volt. Abban neked van igazad, hogy rengeteg ember nem tudja ezt, ezért külön köszönöm a segítséget!
2022. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Pont vagy két napja írta itt valaki, hogy úgy gondolta, a növénye nem jól fejlődik a szobában, kitette a napra, egyből megégett, erre visszatette a sötét szobába, a szoktatás helyett. :)

2022. jún. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
EZT a kérdést nem láttam, de nehezen elképzelhetö, hogy valakinek ennyire nincs fogalma a növényekröl. De azért elhiszem, mert tényleg rengeteg ehhez hasonló ostobaságot lehet olvasni, ezért is külön jó, hogy felhívtad a kérdezö figyelmét a kiszoktatás szükségességére!.
2022. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!