Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a tescoba veszek fűszer...

Ha a tescoba veszek fűszer növényeket ( Pl. Rozmaring, bazsalikom) és átültetem egy nagy balkon ládába akkor megmaradnak?

Figyelt kérdés

Vagy bármit csinálok akkor se lesznek hosszú életüek?

Gondoltam, h megveszem az oázisba, de az egy készíteni vagyon lenne. Nektek mi a tapasztalotok az áruházas füszernövényekkel?



2017. márc. 22. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg me lehet próbálni, de eleinte sok odafigyelést kíván, mert gyorsan lettek felnevelve állandó hömérséklet és páratartalom mellett, ezért nehezen szokják meg a normális körülményeket - kezdetben szélvédett, meleg és nagyon világos helyen kell tartani, és csak fokozatosan szoktatni a kevésbé védett tartásmódhoz.


De nekem az esetek nagyobb részében megmaradnak, mégha kezdetben sokszor fel is kopaszodnak, késöbb újra kihajtanak.


Egy próbát megér, próbálj olyanokat keresni, amit aznap hoztak az üzletbe, mert ami több napjy benn áll, azok sokkal kevésbé maradnak meg

2017. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem meg szoktak maradni.
2017. márc. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
rozmaringot vettem és tönkre is ment. Aztán vettem rendes kerti rozmaringot amit szépen kiültettem és azóta abszolút nem veszek rozmaringot,szárítani se szoktam mert az év bármelyik szakába van friss rozmaringom és hatalmas bokor lett belőle. 2 féle bazsalikomot ültettem magról cserépbe és szabadba is,tökéletes eredménnyel. Snidlinget cserépbe kezdtem majd kiültettem tavaly nyáron. Jelenleg közel 20 centis erdőm van,de mivel második éves,így fel fog magosodni idén. Oregáno és majoranna szintén magról és mindig tökéletes volt. Vissza térve a rozmaringra az volt az egyetlen amit hiába próbáltam magról,semmi nem lett belőle és ezért néztem cserepes után.
2017. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 22. 11:12
 5/6 Tábornok úr válasza:
A menta teljesen elszaporodott, pedig csak a maradékot ültettem ki, gyakorlatilag szinte csak a szárát.
2017. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3.ik vagyok...ezerszer megbántam már azt a napot amikor a mentát elültettem kint. A gazt könnyebb kiirtani
2017. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!