Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem hoz termést az...

Miért nem hoz termést az uborka (Ramses F1)?

Figyelt kérdés

Szára, levelei egészségesek, szép zöldek. Szinte sárgálik a sok virágtól, csak az a baj, hogy szinte mindegyik virág nőivarú (termő). Porzós virágot gyakorlatilag még nem találtam. Néhány uborka azért termett, gondolom, hogy a méhek máshonnan hozták a virágport.

Én két dologra gondolok: néhány beporzó tövet is kellett volna ültetni? vagy a szokatlan kánikula miatt nincs porzós virág?

Minden hasznos észrevételt szívesen veszek!



2022. jún. 28. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A sarga dinnyenel olvastam, hogy elsonek csak egyik fajta virag jon az alap hajtasokon. Magyarul ahhoz, hogy legyen mindkettobol kette kelle e agazzon a hajtas. Erre volt olyan javaslat, hogy meg kell metszeni azaz ahol elvagod a hajtast, ott kette fog agazni.


Nem tudom, hogy uborkanal is ez van e, vegul is mondketto tokfele tudtommal.

2022. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rossz fajta mag. Nekem is volt ilyen fajtám, a lidlben vettem a vetőmagot.
2022. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem Ramses, hanem Ramzes F1.

A neten mindenhol írják, hogy túlnyomóan nővirágú fajta.

Csak annyit kellett volna tenned, hogy egyetlen másféle uborkát ültetsz mellé, ami porzós virágokat is hoz.

Szerintem termelői piacon nézd meg, hátha találsz olyan túlkoros uborkapalántát, ami már kiültetés után nem sokkal hozza a virágokat. Ha nem jön össze, szerintem időnként azért csak előfordul egy-egy porzós virág, ahogy idősebbek lesznek a növények. Talán nagyobb lesz az esélye, ha nem öntözöd túlságosan, és gyengébben nőnek.

Vagy még egy megoldás, igaz, elég munkás: ha a környékeden van valakinek virágzó uborkája, rendszeresen hozz tőle pár porzós virágot, és valami apró edénybe állítva, vízben tedd oda az uborkád mellé, a méhek intézik a többit.

Én az almafámat poroztattam a méhekkel így, a másik telken levágott virágzó ágak voltak egy flakonban felkötve az almafára.

2022. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miért pontoztátok le a hármast? Szerintem (mert közben másutt is utána néztem a dolgoknak) az Ő válasza áll legközelebb a valósághoz.

A kereskedelemről meg annyit, hogy amikor a magot vásároltam, akkor rákérdeztem a porzó/termő virágok arányára. Azt a választ kaptam, hogy a körülbelüli arány 20 ill. 80%.

2022. jún. 30. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!