Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vásároltam ezt a medence...

Vásároltam ezt a medence porszívót. Hogy működik? Slagot rá dugom és hogyan tovább????Kis hálója is van.

Figyelt kérdés
[link]

#kerti medence #medence #Intex #Medence porszívó intex
2022. jún. 29. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem adtak hozzá hazsnálati utasítást?
2022. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]

Rá kéne kötnöd a vízforgatóra.

2022. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1/2 Algol a használati útmutató.

Egy betüt nem értek belőle.


2/2 ez nem az enyémre slagot kell dugni :(

2022. jún. 30. 04:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor hívd a boltot, kötelező a magyar nyelvi útmutató.

De az okostelefon a google fordítóval kamerával letudja fordítani.

2022. jún. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mintha benzint lopnál...
2022. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az #5 remek példát adott! :-)


Mi nem is vettünk ilyen porszívót, egy sima kb. kétméteres slagdarab tök jól működik.

Beteszed az egyik végét a medence aljára, a másik végét meg lelógatod kint. Vagy megszívod egy picit, vagy azt is lehet, hogy a kinti végébe beletöltesz annyi vizet, hogy tele legyen, majd lefelé fordítva elkezded kifolyatni. A "vákuum" hatás miatt szépen elkezdi szívni a vizet (és a koszt) a medence aljáról.


Amúgy a deepl.com is jó fordító, ha mindenképpen az angolt akarod lefordítani. De ennyire faék-egyszerűségű a működési elve. Ezért nem adtunk ki ilyesmire egy fillért se.

2022. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Ez a porszívó nem úgy működik, mint itt írták. A víznek befelé kell áramlania rajta, nem kifelé, így a #6-os válasz nem jó.

Nekünk is ilyen porszívónk van, csak önjáró, a medence alján és falán megy ide-oda, időnként megváltoztatva irányát. Azt a medence befújó csonkjára kell kötni, a beleáramló víz forgatja a kerekeket, illetve ez által éri el a szívóhatást.

Amikor egy medenceboltban egy csatlakozót kerestem hozzá, még a boltos is nézett, hogy mi van??? A befújó csonkra kötöm, hát hülye vagyok? DE, oda, létezik ilyen.


Mondjuk ha az általad linkeltet slagra kell kötni, akkor egyben a vizet is ereszted ezzel a medencébe. Összeszerelni azért nem lehet valami nagy kihívás, ha megnézed az ezen az oldalon szereplő képeket.

2022. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy milyen hülye elnevezés ez a porszívó :P
2022. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de a #7-es keveri a szezont a fazonnal a #6-os teljesen jót írt.

Az amiről a hetes beszél az egy komolyabb automata "porszívó" amit a homokszűrős vízforgató rendszerbe kell csatlakoztatni és a szivattyú segítségével a vízzel együtt a koszt is felszívja a szűrőtartályba, ahol a szűrőközeg a koszt felfogja, a szűrt vizet pedig visszaereszti a medencébe. Ez nagyon kényelmes dolog, ráadásul víztakarékos is, hiszen a vizet visszaforgatja amikor amúgy is működne a vízforgató szivattyú.

Na most ezek elég drága készülékek, viszonylag ritka, hogy a 40 ezer forintos kismedencéhez több 100 ezer forintot elköltenek gépészetre,(Kevesen tesznek 21 collos könnyűfémfelnit a Daewoo Matizra) a papírszűrős forgatók meg nem ideálisak "porszívózáshoz".

Ezért aztán a szegény ember vízzel főz: vesz egy ilyen pár ezer forintos porszívónak csúfolt valamit, ráköt egy slagot, megszívja vagy feltölti aztán a keletkezett nyomáskülönbség segítségével a medence alján lévő koszt a medencén kívülre juttatja. Igen, ez vízveszteséggel jár, de azt a pár litert olcsóbb visszapótolni, mint ágyúval lőni verébre. Remélem sikerült megvilágítani a lényeget.

(Tudom, hogy vannak önálló működésű akkumulátoros m. porszívók is, de az itt most off topic)

2022. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7: hidd el, hogy működik, amit leírtam...


És ez a "játék" porszívó, amit a kérdező linkelt pont így működik. csak van a végén egy porszívófej. De anélkül, egy sima kiselejtezett slag-darabbal is pont ugyanolyan jól működik.

2022. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!