Kezdőoldal » Otthon » Kert » A búvárszivattyút leengedhetem...

A búvárszivattyút leengedhetem ütközésig?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, nem. A szomszédom szerint talpa van(?) Felső szívású. Jó lenne, ha leengedhetném, mert nagyon alacsony a vízoszlop, nem kéne annyira lesnem, hogy mikor nem kap vizet, mert már leszívta a fölötte lévőt.

2022. júl. 3. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Kútba teljesen leengedni semmilyen szivattyút nem szabad.Membrános /mélykútit/ meg semmilyen kútba nem szabad.Idővel használhatatlanná teszi a kutat a rezgésével. Ha elfogy a víz,meg kell várni amig jön bele.

Majd ha semennyi sem jön,akkor az jobb lesz ?

2022. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A guta is megüt. Most hogy cserére szorult a szivattyú, úgy be volt akadva "valahová", hogy csak az elindítása után tudtam kimozgatni. Ilyenkor már üreget vájt a cső vége után, oda van beakadva? Közben azt is olvasom, hogy a búvárszivattyúk nem szívják, hanem a felszínre nyomják a vizet. Hová akad be már nem először tapasztalom?
2022. júl. 3. 16:41
 3/5 anonim ***** válasza:
ad #2: szívás és nyomás ugyanannak a dolognak a két oldala. A búvárszivattyú membránja fel-le rezeg és a szelepektől függ, hogy hol szív be és hol nyom ki. Mivel a búvárszivattyú a kút alsó felébe kerül és több méterrel felette nyomja a felszínre a vizet, ezért természetesen nyomja vizet, de a készülékbe meg a hidrosztatika nyomás miatt be is jut a víz. A kút fenekéig nem ajánlott leengedni, mert felkavarja az iszapot, az iszapszemcsék meg rontják a gumimembránok tömítését.
2022. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elrettentésül írják, hogy egyesek úgy telepítik a búvárszivattyút, hogy leengedik a fenékre, majd felhúzzák 1 métert, holott 2-3 méternek kéne lenni a vízoszlopnak a szivattyú felett. Hát én örülnék az 1 méternek is, de nem állok neki fúratni tovább horribilis összegért, mert annyiszor nem hibásodik meg a szivattyú, hogy megérné.
2022. júl. 3. 21:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a szivattyú felett, hanem alatt.:(
2022. júl. 4. 05:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!