Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet egy tisztavizes...

Hogy lehet egy tisztavizes CMI búvárszivattyút házilag megjavítani? (szét van szedve a ház, a motor csak zümmög, nem forog.)

Figyelt kérdés

#búvárszivattyú #CMI #jatás házilag
2021. máj. 28. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Segédfázis áramkör rendben?
2021. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy nem tudtam kiszedni a motort a házából. Azt nem írtam, hogy nincs beállva, szabadon forgatható a tengely.
2021. máj. 29. 04:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig első blikkre a segédfázist (illetve a tekercsellenállásokat) kéne ellenőrizni.

Ez szemrevételezéssel sajnos nem megy.

Esetleg rá lehet próbálni, de csak rövid időre (másodpercekre) hogy áram alatt megpróbálni forgatni, hogy reagál.

Elindulni nem fog valószínűleg, de valamit nyilván lehet érezni.

Volt nálam egy betonkeverő, hirtelen csak 3 fázisú motort tudtam rátenni, 1 fázisát bekötve úgy indult (indítottam), hogy megforgattam (rendesen) és akkor bekapcsoltam. Így műkődőtt 3 évig.

Amerre indítottam, arra forgott, akár jobbra, akár balra.

Ha ismeri valaki ezen motorok működését, tudja, hogy ez így működhet.

2021. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!