Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kímélném azzal a búvárszivatty...

Kímélném azzal a búvárszivattyút, ha nem toldozgatnám a slagot két helyen is?

Figyelt kérdés
Nagyon leszűkül a keresztmetszet, viszont így célszerű a hordók elhelyezése, ill. a vízzel feltöltése. Látom, az egyik szomszédomnak a szivattyútól minden csatlakoztatás nélkül jön a víz. Az az igazán jó megoldás, ugye?

2022. júl. 16. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Minden szűkítés lefolytja kicsit a szivattyút, de én azért nem aggódnék. De miért kell leszűkítened?
2022. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a kutam 12 méter mély..a fenekén van egy zsomp, abban ül a szivattyú..onnan tolja fel a vizet 1 collos csövön, majd folytatódik még ötven méteren át három toldással..a végén már picit lankad a vízhozam, de még tudok vele spriccelni.

Obiban vettem tíz évvel ezelőtt, azóta teszi a dolgát, pedig a slagtoldásoknál van némi szűkület


A búvárszivattyú ha hideg vízben dolgozik, akkor nem lesz semmi baja. Küzd, ez a dolga.

A szomszédod egyben vett olyan hosszú slagot, amennyi kell neki. Ne sajnáld, vegyél te is normális átmérőjűt, és hozzávaló csatlakozót(nem kell réz)

2022. júl. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyik hordó itt van a ház közelében, a másik távol, a rövidebb slaggal töltöm a közelebbit, majd csatlakoztatom a hosszabbat. A kút itt van a háznál. Ez nekem így célszerű, nem kell a slagot visszahúzogatnom a házig a távolitól. Most a testvérem 3/4-esre cserélné a slagot, de a mostani merev slagokkal tényleg nem boldogulnék. Ez feles, ha jól gondolom. Aztán láttam, hogy a szomszédnál a szivattyútól megy a végtelen(?) hosszú slag, aminek nagy hordóból "házat" kreált. Na, ez végképp nem jöhet szóba itt az ajtóban. Akkor nem izgatom magam a toldásokkal, csak azzal, hogy milyen slagot hoz ide nekem, mert egy már talonban van a merevsége miatt.
2022. júl. 17. 07:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen szivattyú, de egy 1/2-es slag magában is eléggé lefojtja, a csatlakozókkal meg főleg. Én nagyobbra cserélném. Fele idő alatt megtelne a hordó.

A szivattyú kifolyócsöve milyen átmérőjű?

2022. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Orosz búvár, a felszínig 3/4-es a slag.
2022. júl. 18. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a slag a kérdéses, hanem a nyomócsonk belső átmérője, amire csatlakoztatva van a slag. Vagyis, hogy milyen vízmennyiségre van tervezve a szerkezet.
2022. júl. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom. Vasárnap hozott az öcsém egy tekercs 3/4-es slagot, de nem fogadtam el, hogy fölszerelje, inkább abbahagyom a kertművelést, semmint azt húzogassam a keskeny járdán.
2022. júl. 19. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!