Kezdőoldal » Otthon » Kert » Át kell ültetni a Lildl-ben...

Át kell ültetni a Lildl-ben vásárolt hortenziát?

Figyelt kérdés

Két hete vettem , szép egészséges , viszonylag nagy méretű cserépben van, hortenziaföldben . Olyan harminc centi átmérőjű cserépben van kb. Muszáj átültetni ?

Szabad földbe semmiképp nem raknám , mert ott szinte biztosan nem maradna kék.

Vagy ha benne hagyom abban amiben vettem, akkor télen kifagy?


2022. júl. 19. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Fb Hortenzia kedvelők, gyűjtők csoportja

Én is innen tanulok, van az elején pár kifejtős rögzített bejegyzés a lidl-ös hortenziákról is. Leírja, hogy mit tegyünk, hogy kék maradjon, ha elvirágzott, ha jönnek a fagyok stb.


Mindenesetre a tavalyi akciós hortenziáim élnek, virulnak, a kék egyenlőre kék👍💙

2022. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnézem :)

És ha szabad kérdezni te mit csináltál vele hogy megmaradt ?

2022. júl. 19. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém kicsit bedohosodott a celofánjában, kivettem, szellős, árnyékos helyre tettem, minden károsodott részt lekopasztottam róla, kapott gomba elleni spriccelést, esővízzel öntöztem. Elkezdett rügyezni a leszedett leveleket pótlandó. Kb 2 hét múlva kihelyeztem cserepestül a végleges helyére () pont egy éve volt ez), hogy szokja a reggeli napot, de tettem elé egy nyugágyat, hogy kicsit védje. Aztán nagy gödör, marhatrágya, rododendronföld, szorgalmas öntözés. Szépen kihajtott, persze az üvegházi hajtásait megkapta kicsit a nap, de a nálunk hozott levelek már keményebb szerkezetűek. Télen letakartuk cseresznyefa lombjával, nem is volt baj, de egy kései fagy megcsípte sajnos a hajtások végét. Aztán abból is kikeveredett és virágzik. Az idén már néha kap rododendrontápot az öntözővízbe.

Anyukámnak én is vettem most egy lidlis gyönyörűt, a hét végén visszük neki, szerintem csak a gödröt ássuk ki neki, nem 40 fokba tesszük ki. Ja és az ő tavalyi kékje is szép, vigyáz rá:)

2022. júl. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oké, a cserép 30 cm, de a növény 20 cm-es, vagy 120? Egy fotó mindenképpen kellene, az arányok miatt.

Amúgy az a jellemző, hogy akkora cserépben nevelnek mindent, hogy a növény épp kinője az eladás napjára. Így ugye olcsóbb is a nevelés, meg könnyebb a szállítás.

A színt a talaj pH-ja okozza, lehet kapni neki való virágföldet.

Cserépben könnyen kifagy, de fűtetlen, hideg helyre be lehet tenni a nagyobb fagyok idejére. (Csak akkorra, nehogy kihajtson.)

2022. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!