Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos láncélezővel nehéz...

Elektromos láncélezővel nehéz élezni a láncot?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem bele a láncfűrészes fa vágásba, de láncot még nem tudok élezni. Akarok venni egy elektromos láncélezőt, nehéz azzal élezni mint a sablonossal?

2016. okt. 29. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Pofon egyszerű a használata. Én azért vettem mert reszelővel képtelen voltam a két felét egyformára reszelni és mindíg kanyarba vágott. Amire figyelni kell hogy minimálisra állítsd a reszelést hogy ne sokat szedjen ki. Egyszerű a hadználata. Nagyban könnyíti a munkámat. Előtte mindíg reszeltetni vittem gépi élezésre egy üzletbe de ott rengeteget kireszeltek belőle és hamar tönkre ment a lánc.
2016. okt. 30. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon egyszerű.

Csak arra figyelj, hogy ne műanyag szerkezetűt vegyél,

[link]

mert az általában nyeklik-nyaklik mindenfelé. (Először ilyennel próbálkoztam, szerencsére visszavették a boltban, mikor rájöttem, és visszavittem.)


Az a jó, ami fémszerkezetes.

[link]

Alkalmi használatra megteszi az olcsóbb is.

Én 7 E-ért a Lidl-ben vettem Florabestet, nagyon meg vagyok elégedve vele. Olyan keveset is le lehet szedni vele, mint reszelővel, csak pontosabban. (Ezért is vettem, mert ahol vállalnak élezést, ott mindig leszednek rengeteget, és pár élezés után lehet venni új láncot.) Mióta megvan, nem is reszeltem az élet, csak egy picit hozzáértetem a követ, és máris olyan a fog, mint a borotva.


Mellé még szükség van egy kis lapos reszelőre, a magassági határoló élezéséhez.


A Youtube-on vannak filmek a láncélezésről, de azt hiszem, érdemesebb megkérni valakit, hogy mutassa meg, utána már pofonegyszerű.


Én egy 5-ös vaslemezre hegesztettem egy 40-es szögvasat, a lemezre felcsavaroztam a köszörűt, és használatkor a szögvasnál fogva befogom az asztali satuba. Így nem foglal helyet feleslegesen az asztalon, csak behajítom a szekrénybe, ha végeztem.

2016. okt. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nkem meg olcsó műanyag van nem nyeklik nyaklik sehova tökéletes. 1. voltam.
2016. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor nekem nem volt szerencsém...

Illetve szerencsém volt, hogy visszavették. :)

2016. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!