Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell őszibarackfát...

Hogy kell őszibarackfát ültetni magról?

Figyelt kérdés
Kérdeztem a googlet, de csak sárgabarackról és facsemetékről találtam cikkeket. Ettem egy nagyon finom barackot, és gondoltam kísérletezet vele. El leeht most ültetni? Kint a kertben vagy előbb cserépbe? Milyen mélyre, menny víz kell neki stb?

2022. júl. 20. 20:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sem az íze, sem a terméshozama nem lesz olyan, mint az oltott fának. Jó eséllyel ki sem csírázik a mag.
2022. júl. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
88%

Az őszibarack magnak szüksége van egy hideg periódusra (magyarán egy télre), hogy kicsirázzon. Ha most ülteted el, akkor esetleg jövő tavasszal lehet, hogy kihajt, viszont a gyümölcs minősége - ahogy írták - koránt sem garantált.

Jobban játsz, ha oltványt veszel, az pár ezer forintból megvan.

2022. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha nagyon akarod, tedd el hűvös helyre, és ősszel ültesd el 8-10 cm mélyre. Nem fog mind kikelni, szóval érdemes egy helyre többet, 10-20 centinként, aztán ha több kikel, a felesleget kikapálod.

Vannak fajták, amik ugyanolyan erős gyökerűek, vagy még jobbak, mint a hivatalos alanyok. (Pl. Champion.) Néhány fajta viszont gyenge gyökeret nevel. De általában szépen fejlődnek saját gyökéren.

Az amatőröknek árult oltványokat vadőszibarack 1 éves magoncára szemzik. Néha lehet keserűmandula alanyon is kapni, ez meszes talajon jól működik, normál talajon viszont gyengébb, mint a vadőszi alany, ami meg a meszes földet nem bírja.

A magonc kb. 4 éves korában terem először, jó helyen, nagyobb fáktól távol, ha nem ülteted át. Az első évben még kisebbet terem. De azt meg tudod nézni, hogy jó fajta-e. Az esetek felében tűrhető, ha nem is olyan jó, mint amiből kiszedted a magot.

Ezért jobb az oltvány, mert az fajtaazonos, tehát pont olyant terem, amilyen az elvárás.

Nekem van helyem, ültettem már jópárat magról. Volt, ami pont olyan lett, mint az anyanövény, azzal a "kis" különbséggel, hogy nem jött le a magjáról a húsa. Amelyik magonc termése nem tetszik, azt legallyazom, és tavasszal átoltom.

2022. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!