Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jó ötlet mezei juhart ültetni...

Jó ötlet mezei juhart ültetni az udvarra árnyékoláshoz?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 200 nm-es udvarunk, amit tavasszal füvesítettünk, fa még nincs benne. Árnyékolás céljából szeretnék gyorsan növő fát ültetni, kb. 3 db-ot, 10-12 m magasra növőt gondoltam. Jó ötlet lehet ehhez mezei juhart ültetni?

Gondolkodom még a szivarfán és a császárfán is. Előbbiből nagyon tetszik a gömbváltozat, de alacsonynak találom, utóbbit pedig még nem láttam élőben, képeken nem nyerte el a tetszésem.

Szívesen fogadok tapasztalatokat, ki mivel fásítana udvart.



2022. júl. 25. 16:10
A kérdező szavazást indított:
Mezei juhar
Szivarfa
Császárfa
Egyéb
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha juhart ültetsz, virágzáskor tele lesz az udvar a virágaival. Esetleg ég a lakás is.
2022. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szomorúfüzet ültettem tizenéve, már hatalmas, olyan, mint egy sátor, tök jó. Néha metszegetni kell a lelógó gallyakat, de megéri.
2022. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Juhar nem bírja ha ház mellé vagy út mellé vagy térkő mellé ülteted. Megperzselődik a levele
2022. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint nem szeretem a juhart, iszonyúan szemetel a hülye propelleres magjaival, pár éven belül minden tele lesz a kölykeivel. Ha van a környékeden juhar, akkor előbb-utóbb amúgy is megjelenik magától nálad is, akár akarod, akár nem. Én a császárfára szavazok, szerintem nagyon szép. Gyorsan nő, garzonlakás méretűek a levelei, és csinos lila virágokat hoz a szezon elején.
2022. júl. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mezei juhar magasabbra nő, inkább 15-20 méteres, szerintem ekkora területre túl sok belőle 3 darab. Van pár nemesített juharfajta, ami megmarad 10-12 méteres, pl. az Oregon Pride, de az vagy 30 ezer forintba kerül.


Császárfát inkább ne ültess ekkora területre, mert valószínűleg közel kerül valamihez, és annak a gyökere egy idő után felnyomja a közelben található betont/térkövet/bármit.

2022. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mai száraz meleg nyarak miatt inkább nyugati ostorfát ültetnék, az bír mindent.
2022. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akár csak a mezei juhar.
2022. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez előtt a nagy kihívás előtt állok: jól dönteni, ne kelljen kivágni és később másik fát ültetni, mivel máris árnyékot szeretnék, mint a legtöbben.

Én a virágos kőris mellett döntöttem, ami nem nő túl nagyra (nagyon max 15 méter). Gyorsan nő állítólag és méhlegelő is, ami nekem szempont volt.

Nagyon szemeztem a szivarfával (eredeti nagy méret, nem gömb), egyszer majdnem rá is szántam magam, de mégsem tudom, mert nekem alapvetően nem tetszenek a nagy levelű fák, a lógó szivarok meg pláne.

A juharokkal is szemeztem, papírforma szerint a mezei juhar alapfaja 10-12 méterre nő, az nekem meg is felelt volna. De aztán mégis a kőris győzött.

A kis juharnövendékektől meg lehet szabadulni, az nem nagy probléma, nem nő az olyan gyorsan, hogy ellepje a kertedet.

2022. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!