Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szódabikarbónás permetezés...

Szódabikarbónás permetezés csak lisztharmat ellen véd?

Figyelt kérdés
Persze az is valami, de több helyen egyéb gombabetegségek ellen is jónak írják. Hivatalosan csak a lisztharmatról szólnak.

2022. júl. 28. 11:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10

Pedig még a krumplibogarat is irtja a tej, pedig nem is mérgező, legalább is a legtöbb embernek.

Azon alapul a hatása, hogy sok kártevő lárvája nem bírja megemészteni a fehérjéket, a laktózt és megnyuvad, de különböző töménységben érdemes keverni, van egy lengyel videó, amelyik jól elmagyarázza a használatát.

Szódabikarbóna: https://www.youtube.com/watch?v=LON0rXGuw_s

Tej: https://www.youtube.com/watch?v=VbXArfruT7o&t=563s

Én legalább három alkalommal permetezek tejjel, a palántát, hogy erős legyen, a növény növekedési szakaszában és legvégül, amikor már semmilyen tápot nem kap, hogy kiürüljön a termésből minden vegyszer, csak tejet adok ilyenkor hetente.

Ezen kívül paradicsomnál nagy hőmérséklet változáskor érdemes kalciumpótlásra levéltrágyázni tejjel, bár most kaptam Calcidolt és azt használtam, ám az attól függetlenül, hogy nekem ingyen volt, mégis drága és erős vegyszer.

Jelenleg még mindig bórtartalmú komplexxel trágyázok paradicsomot, a jó bogyóéréshez kell, meg az erős virágokhoz, amelyek elborítanak minden növényt, még megérik ebben az évben, de augusztustól már nem adagolom, csak tejet, kevés szódabikarbónával.

2022. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó szándékot. "Tanulmányozni" fogom a témákat. Azt magam is tapasztaltam, hogy a tej mennyire jó hatással volt a paprikára egyik nyáron, amikor talán 8-9 doboz romlott tejet ráhordtam. Most is, amikor írom, a Mézga családból a Góliát fólia jut eszembe. :) Tejjel mégsem öntözhetek, mert lassan permetezni is drágállom.
2022. júl. 28. 23:23
 13/16 A kérdező kommentje:
Ez a bórtartalmú komplex trágya is érdekelne, mert a Lugas F1 gubanccal a közepében nem szépen érik. Amúgy nagyon jó fajtának találom.
2022. júl. 28. 23:47
 14/16 anonim ***** válasza:

Először a Garri virágzásindító és serkentő tápoldatot használtam, de az egy lórúgás, úgy találtam a Wuxal Super jobb, abban is van elég bór, csak én az előírtnál sokkal kevesebbet adagolok, de gyakrabban és mindent elborít a virág. A petúniát is, pedig nem szedem le a hervadtat és a paradicsom virágja, meg a bogyók sem hullanak le, roskadozik a terméstől, így öntözök reggel is, este is.

Felül nem szedem le a hónaljhajtásokat sem és ettől a szertől azokon is van virág, sőt lejjebb is megjelenik az új hajtásokon, pedig ott nagyrészt már leszedtem a termést, de ahogy szedem, csak egyre több lesz, jönnek az újak.

Zöld bogyó is rengeteg van, sorra érnek be.

A Lugas sem rossz, nagy hely kell neki, mert burjánzásra hajlamos és tényleg fel lehet futtatni, csak érdemes korábban kezdeni, mert május- június a növekedési időszaka, akkor más tápot is kell neki adni.

Ilyen hőségben már az is alig nő, de ekkorra már minden folyton növőm két méteres, csak nagyon összegabalyodnak, mert sosem rakom őket elég távolra egymástól.

2022. júl. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ezt csinálom én is. Wuxal Super legkisebb adagban. Mindennel óvatos vagyok. Lehet, hogy többször kellet volna. A sok szálra meghagyott, mára a tetején elcsípett Lugas csodájára járnak. Ontja a paradicsomot. Sajnos megtetszett a poloskáknak is. Nem látok egy darabot sem. Tavalyról ismerem, a paprikán volt pár kis rohadék..
2022. júl. 29. 07:56
 16/16 A kérdező kommentje:
Kirohantam Wuxállal lenyomtam a paradicsomokat. Minden nap számít, és ugye reggel tanácsos. Nagyon köszönöm a tanácsot!
2022. júl. 29. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!