Kezdőoldal » Otthon » Kert » Édesburgonya szaporítás: ha...

Édesburgonya szaporítás: ha most tartok ott, hogy még a gumón vannak a hajtások, 0,5 - 1 méteresek?

Figyelt kérdés
Nem törtem le a hajtásokat, nem ültettem el. Idénre már nem akarok ebből termést, de jövőre igen. Mit tegyek vele? Hagyjam így egész januárig, és akkor törjem- és ültessem el a hajtást? Vagy még most törjem le és ültessem el cserépbe, és úgy várja meg a januárt, amikor levelenként, külön-külön elültetem?

2022. júl. 28. 16:21
 1/6 anonim válasza:

Akármit csinálsz szerintem, az már januárra csak egy asszott krumpli lesz... Nem hiszem, hogy hozna szép termést...


Ha meg nam akarod kidobni... Akkor ültesd el most cserépbe, és legrosszabb esetben ha fagyna, akkor vidd be a lakásba...


Tényleg nagyon jó ötlet, amit akarsz csinálni, csak az időzítés lett elcsúszva... Én már a 20 cm-es csírát ki szoktam dobni, mert abból nem lesz semmi...


De kísérletezni mindig lehet...


Vagyis hajrá!

2022. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! A helyzet az, hogy ez nem kisérlet volt, hanem "úgy maradt". És nem is akarok ebből krumplit. A cél az, hogy ezt a hajtatást használhassam fel jövő évi palántázáshoz, hogy akkor már krumplit hozhasson. És a kérdésem lényege, hogy hogyan éli túl januárig ez a még gumón levő hajtás tömeg???
2022. júl. 28. 23:47
 3/6 anonim válasza:

1-es vagyok...


Nem tudom, hogy mrnnyire ven meg, de nem akkor jó a krumpli, ha minél nagyobb a csírája...

Az csak azért kezdett el nyúlni, mert ugye nem lett elültetve...

Kicsit hasonlítsam egy példához... Ha van egy paprikapalántád, de kevés neki a fény, akkor az meg fog nyúlni... Ezért csak egy satnya izé lesz belőle.

2022. júl. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor összeszedem minden bátorságom, és elültetem... Köszönöm!
2022. júl. 29. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van megfelelő helyed, télikerted, meleg és full napos egész télen, akkor cserépbe ültetve talán át tudod teleltetni, és jövő tavasszal hajtást levenni belőle a szaporításhoz. Vagy 5 l-es edényben 5 szálat ültetve. De szerintem nem érdemes vele kínlódni, mert idén már úgyse lesz belőle semmi, mostanra másfél méter széles bozótnak kellene lenni, és a földet nem látni tőle. Szóval szerintem hajítsd ki, és tavasszal vegyél 1-2 kisebb batátát a boltban, a gyökereztetéshez. Ezeket a mostaniakat már úgyse lehet jövőre elültetni, csak hajtást vágni róluk, ha véletlenül kibírják addig.
2022. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! De én azért próbálom megtartani. A cél az, hogy megtudjam: hajtás átteleltethető-e?
2022. júl. 30. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!