Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kell a paradicsom palántát...

Kell a paradicsom palántát minden nap öntözni?

Figyelt kérdés

2022. júl. 28. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem árt neki ha már ki van ültetve.
2022. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Ilyenkor már termőre fordultak a paradicsomok,nem palántázási napok vannak.
2022. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen az időjárás még a naponta 2x öntözés is kevés tud lenni :) Nekem fóliában van, palánta és termő is. Reggel meglocsolom, délután 4kor már majdnem száraz teljesen.
2022. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem palánta már, akkor termő, csak nem ismertem ezt a szót, ki vannak ültetve vannak rajta paradicsomok de nem érettek.
2022. júl. 29. 07:46
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
A paradicsom addig palánta, míg ki nem ülteted. Utána már paradicsom.
2022. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem az a paradicsom amit megeszek. De a termő az egy jó szó erre. Nekem tehat termő paradicsomom van
2022. júl. 29. 11:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát éppenséggel kiültetés után egy darabig még lehet rá mondani, hogy palánta, de amint szépen beindul, onnantól már nem, onnantól simán csak paradicsom növény.

De mindegy, a kérdésre:

Én heti 2x szoktam, ha nem esik az eső. Mielőtt beköszöntött ez a nagy aszály, addig csak 1x öntöztem, előtte meg a normális időjárásban egyszer se. Idén talán 10 öntözés volt. De rendes mennyiséget kapnak, és nem is olyan módon, hogy a talajt tönkretegye a víz, hanem csepegtetőszalaggal, vagyis a víznek van ideje elszivárogni. Ha zúdítva öntözöd, akkor elképzelhető, hogy minden nap kell, mert a földet tönkreteszed, a gyökerek olyankor már csak a nagyon sok vizet tudják felvenni.

2022. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!