Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szabad e olyan növényeket...

Szabad e olyan növényeket rekkenő napsütésben öntözni amiknek a levélzete magasabban helyezkedik el és csak a földet öntözzük, A levelek nem lesznek vizesek (például kordonos paradicsom)?

Figyelt kérdés
2022. aug. 11. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem érdemes ilyenkor öntözni, mert a növény sokkal kevesebb vizet tud hasznosítani a gyors párolgás miatt. A legideálisabb a kora reggeli öntözés, mert akkor a föld és a levegő is hűvösebb, lassabb a párolgás.
2022. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Nyitóra:

Igen, szabad. A leveleket ne érje víz, mert leperzselődnek. Ha ez a feltétel teljesül, akkor szabad.


1-es, nem azt kérdezte, mikor ideális. Van egy csomó ember, aki örül, ha valamikor tud rá időt szakítani, mert előtte-utána ezer helyre kell rohannia. A kérdése az volt, hogy ezzel nem teszi-e tönkre a növényt.

2022. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak nagyon köszönöm !!!

Úgy látom szerencsére vannak még akik megértenek egy kérdést, hogy az valójában mire is vonatkozik.

Nagyon köszönöm még egyszer is

És az egész válasszal is teljesen egyetértek az első szótól az utolsóig ez valóság nekem is ez a fő problémám az öntözéssel... Hogy mikor van rá időm...

2022. aug. 11. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezen tipródok most én is.

Sokáig fenn voltam, aztán elég rosszul aludtam, így a végén 11-kor ébredtem, ma nincs semmi dolgom.

Este meglocsoltam ugyan rendesen a növényeket, de akkorák már a paradicsomok, hogy igénylik a napi kétszeri öntözést. Egy részüket már olyan 2,80-3 méter magasságban lefejeztem és egy öntözéssel egyszerűen nem kapnak elegendő vizet egész napra.

Már enyhén kezdenek kókadozni, láthatóan nem bírják ki estig.

Talán várok még délutánig, három óra körül lemegy róluk a direkt napsütés, akkor már csak szórt fényt kapnak, hátha addig kibírják, de ha nagyon lekókadnak, akkor muszáj lesz öntöznöm.

2022. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A forró föld felmelegíti egy kicsit a hideg vizet, remélhetőleg annyira, hogy kárt már nem okoz.

Viszont úgy eszedbe se jusson öntözni, hogy vizet zúdítasz az egész földfelszínre. Tönkrevágod a talajszerkezetet, ettől a gyökerek is károsodnak, és pár öntözés után beáll az a helyzet, amit előbb is írtak, hogy naponta kell öntözni, mert a növény - a talaj meg a gyökerek rossz állapota miatt - már csak a nagyon nedves földből tud vizet felvenni.

Ha olyan megoldásod nincs, hogy lassan szivárogva kapjon vizet a paradicsom, akkor a tő egyik oldalára csinálj egy gödröt, ebbe öntsd a vizet, akkor csak ezen az oldalon mennek szrrá a dolgok, a másik oldalon viszont minden jól megmarad, és vizet is kap emez oldalról. Én a kordonos paradicsomokat öntözöm így, az egyik oldalon minden 2 tőnek van közös árka, amibe 3-4 naponta öntök 6-8 liter vizet.

2022. aug. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!