Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly ilyenkor már érettek...

Tavaly ilyenkor már érettek voltak az őszibarackjaim, idén most még aprók. A kivételesen száraz nyár a fő oka, vagy más?

Figyelt kérdés
Máshol is jellemző jelenleg?

2022. aug. 21. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Pár vödör víz nem ártana a fának.
2022. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Aszály van, a legtöbb helyen ez van.
2022. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Adtam már neki, de nem ez volt a kérdést. ;)
2022. aug. 21. 21:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi kettes, tehát máshol is ezt tapasztalod?
2022. aug. 21. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én már ki is vágtam mind a kettőt.
2022. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem tapasztalom ezt.


Minden barackom a megszokott időben érik. A Fejér m-i telkünkön már leérett, itthon Pest m-ben az egyik fajta a múlt héten, a másik fajta e héten érte el a csúcsot az érésben. De így van minden évben, különböző fajták.

Az aszály miatt csak annyit tapasztaltam, hogy a telken, ami nincs öntözve, valamivel kisebbek és mintha nem lennének annyira lédúsak.

2022. aug. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

6-os vagyok


De jó, hogy elmondtam a konkrét kérdésre, hogy 2 helyen az országban - megyemegjelöléssel - 3 féle barackkal mit tapasztaltam, mert ezzel alkalmat adtam 2 szerencsétlennek, hogy kiélje a frusztrációját!


Tényleg nagyon jó idegek kellenek ide, elviselni néhány beteget

2022. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

a kérdező kioktatja a válaszolót, hogy nem az volt a kérdés..dehogynem...csak te nem tudod, amit a barackfa(is)tud..igenis naponta pár vödör víz kellett volna..

A fa saját túlélésre törekszik, ezért inkább vagy apró szemeket nevel, végszükség esetén ledobja a barackot.


Nálam ugyanez van. Amit öntöztem, az szép, amit nem, az ledobta az összeset.


A száraz talaj, és a forró levegő már sok a fáknak.

2022. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

#8

És azt sem mindegy, hogy hova önti! Nem a tövére kell, hanem minimum 1 m-es sugarú körben, amit célszerű egy kicsit körbeárkolni.

De nem érdekel tovább, nekem van időben rengeteg barackom, más meg csinál amit akar!

Lehet ezt is lepontozni, teszek rá vastagon!

2022. aug. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a hőség és a sok napsütés miatt 1-2 héttel korábban értek a barackjaim. A Redhavent is már mind megettük. Debrecenben nálunk ilyen augusztus 20 körül szokott beérni ez a fajta az én kertem klímájában.
2022. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!