Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti szivattyú tömítésének...

Kerti szivattyú tömítésének (szimering) cseréjénél meg kell kenni gépzsírral a szivattyú tengelyt és az új tömítés tengellyel érintkező belső felületét mielőtt a helyére teszem; és egyáltalán hogyan tömít, ha könnyen mozgatható a tengelyen?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor milyen gépzsír vagy gépolaj ajánlott?

Én úgy tapasztaltam, hogy kenőanyag nélkül is könnyen csúszik* az új tömítés a tengelyen, de láttam néhány videót, amiben meg ajánlották a kenést is.


*Ez miatt a "könnyen csúszás" miatt nem is igazán értem, hogy hogyan fog ez ott tömíteni. (???)


Pl. adott az alábbi linken lévő szimering. Ilyen kivitelű volt a szivattyúban, csak más méretekkel. Beszerelés után a szimering nyitott fele néz a vízoldal felé, ahonnan a szimering vízzel érintkezhet. Gondolom az a rugószerű fém elem lenne hivatott a szimering tengellyel érintkező részét rugalmasan rászorítani a tengelyre. De ha kézzel és szárazon is könnyen lehet húzogatni a tengelyen, akkor hogyan fog a szivattyú működése közben megfelelően tömíteni?

[link]



#szivattyú #kerti szivattyú szimering #szimering csere #szimering kenése #szimering csere lépései
2022. aug. 26. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szilikonzsírt szoktam használni, de nem feltétlenül szükséges.

Pl az autóiparban vannak olyan szimeringek (főtengely), amihez kifejezetten tiltják a kenőanyag használatát beszereléskor.

A tengelyen csak egy kicsit kell szorulnia, kézzel könnyen elcsúsztatható, de a megfelelő tömítéshez az már elég.

2022. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem csak magában a rugó szorít. Hanem az a perem úgy van kialakítva, hogy a belső nyomás pont ráfeszíti a tengelyre.
2022. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 27. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!