Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet használni vízforg...

Hogyan lehet használni vízforgató szivattyút föld feletti kerti medencéhez amin nincsenek kivezetések? Milyen típus lehet jó?

Figyelt kérdés

#medence #szivattyú #vízforgató #puha-falu felfújható kerti medence
2022. aug. 7. 20:24
 1/2 Khenrik válasza:
Én is így használom, egy gond van vele. Nehéz elindítani a rendszert az első induláskor, mert a vízforgató szívóereje nem elég ahhoz, hogy átemelje a vizet a medence peremén ha levegős a rendszer.tehát előre fel kell tölteni vízzel a csöveket szűrőt, mindent. Ha működik már és valamiért a szívóág levegőt szív lehet kezdeni előről a mókát. Minél magasabb a vízszint annál egyszerűbb elindítani.
2022. aug. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerintem megoldottam saját magam, elég egyszerűen. (Házibarkács :) )

Adott egy erős búvárszivattyú ami az alján szívja be a vizet. A kivezetése 1" műanyag csonk amire ráhúztam egy kb félméteres 1"-os csövet. Ennek e csőnek a végére ráerősítettem 2db egymásba helyezett (vagyis dupla) zoknit(!!) szűrőnek. Az egész kivezetés maradt a medencében. Alulról szív, oldalt kivezeti a csőbe a koszos, szmötyis vizet, amit a dupla zoknik szépen megszűrnek és ez folyik vissza a medence saját vízbe.

Egész nyáron így használtam, tökéletesen működött.

Persze a szivattyút mozgattam néha a medence alján, közelebb vittem a leülepedett dolgokhoz, de ezzel csak gyorsítani akartam a folyamatot, mert magától is megcsinálta volna pár óra alatt. Néha kavarni kell a vízen, hogy az ülepedés közelebb kerüljön a szivattyúhoz.

Persze fürdés közben a szivattyút ki kell venni.

2022. szept. 27. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!