Kezdőoldal » Otthon » Kert » A lombtragya, leveltragya mit...

A lombtragya, leveltragya mit jelent?

Figyelt kérdés

Vásároltam kalcium (nitrát) folyekony tapoldatot, illetve keserűsó tapot....


Az van rájuk irva, h a növény a talajból nehezen veszi fel.... Viszont szüksége van rájuk.... És h ezeket lomb / leceltragyakent kell alkalmazni.


Ez mit jelent? Mármint permetezni kell, mert úgy a levélen keresztül szivja fel, és hasznosítja? Vagy öntözni isnlehet vele, meg a talajba keverni?


Előre is köszi!



2022. aug. 29. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Dirket a levélre/lombra permetezik a tápoldatot.
2022. aug. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 1-es vagyok: természetesen lehet vele öntözni is, csak levélen keresztül hatásosabb meg gyorsabban felszívódik, illetve átültetés után vagy ha valamiért a gyökere nincs jó állapotban, akkor ez az egyedüli kiméletes módszer.
2022. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kulcsszavakban láttam a kendert. Ha kenderre használod akkor virágzási időszakban csak a földjét öntözd vele.
2022. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!