Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor szabad metszeni a nem...

Mikor szabad metszeni a nem örökzöld, lombhullató fákat, bokrokat? Mi a legjobb időszak a metszésre a fa szempontjából?

Figyelt kérdés

2022. szept. 4. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez erősen függ a fától.
2022. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eperfa, almafa, ringló szilvafa. Vagy magától az egyedtől függ?
2022. szept. 4. 10:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően tavasszal metszünk, de pl. az almafánál a vízhajtásokat ki szoktam törni év közben.

Az eperfát nem szoktam metszeni, max mikor már kezelhetetlen visszavágni.

Szilva szintén tavasz.

2022. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Almát lehet már márciusban is de csonthéjasokat barackot, szilvát csak később virágzás előtt rügyfakadás környékén.

De ha ezt sem tudod akkor még nagyon sok tanulni valód van nem értesz hozzá inkább ne metesz.


Az eperfáról nem tudok nyilatkozni.

2022. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nem én akarom metszeni, most csak az időszakra voltam kíváncsi.
2022. szept. 4. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Az almákat már február elején el szoktam kezdeni, ha nincsenek nagy fagyok, és nem is várható már olyan nagy zimankó.

Az eper is bírja, azt is ugyanígy.

A szilvát március elejétől, de rügyfakadáshoz közelebb jobb, mert csonthéjas ugye, jobban el tudják kapni hidegkedvelő ágbetegségek. Az alma termésűeknek nincs ilyen betegsége, annál inkább a késői metszés a veszélyesebb, a tűzelhalás miatt például.

2022. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, igazán köszönöm a részleteket!
2022. szept. 6. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!