Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti tó fólia nélkül lehetséges?

Kerti tó fólia nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
meg lehet oldani, hogy a vizet ne nyelje el a föld?
2022. szept. 17. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Persze, lebetonozod a tómedret. Akkor nem kell fólia.
2022. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ha ledöngölöm, aztán öntözöm, az nem képezne vízzáró réteget?
2022. szept. 17. 10:12
 3/12 A kérdező kommentje:
*permetezem
2022. szept. 17. 10:14
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

jaj..neee...bármelyik gazdaember megmondja, hogy az nem ér semmit.

Ingyen nem fogod megoldani. Bemész egy gazdaboltba, és kérsz vastag agrofóliát. Azt beleteríted a gödörbe, és lehet fürdeni. A víz súlya kisimítja a fóliát. Ha megúnod, akkor ottmarad békatónak, vizivirágnak, vagy vödörrel kimered.

2022. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet oldani, de olcsóbb a fólia. Bár ez attól is függ, h milyen a talaj minősége felétek.

Itt az alföldön nem annyira marad meg a víz, mert a homok elnyeli. Agyagos talajjal megoldható. Mi víz tározónk kb 20 cm agyaggal van kibélelve és folyamatos után töltést igényel így is.

2022. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
akkor marad a fólia, békák ellen hogy lehet védekezni, hogy nem szaporodjanak el benne?
2022. szept. 17. 11:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
mi a baj a békákkal?
2022. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a szúnyogok miatt aggódnék inkább!
2022. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Mikor anno megvettem a domboldali zártkertemet, a meredek terület FELSŐ végén volt egy kb. 80 cm széles árok, aminek a telkem fölötti kissé mélyebb részében télen-nyáron víz volt. (Nyilván abban az időben csapadékosabb nyarak voltak, mint idén.) Rendes ökoszisztéma volt ebben a kevesebb, mint 1 m2-ben, szitakötőlárvával, helyben szaporodó unkákkal.

Két év múlva arra gondoltam, hogy kimélyítem, így lesz majd öntözővizem, pár palántának. Ki is ástam még 2 ásónyom mélyen, mikor épp nagyon kevés víz volt benne, meg kicsit megnöveltem, onnantól nem volt benne víz...

Korábban a több évtized alatt bemosódó agyag megtartotta a vizet, én meg ezt átvágtam. Még akkor is agyag volt pedig az alja meg az oldala, még sincs benne azóta se víz, 1-2 extrém csapadékos, pár hetes időszak kivételével.

Ennek az a lényege, hogy megoldható a dolog, ha megfelelő a kibélelő agyag. De a vízpótlás szükséges lesz.

2022. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Vacakoltam én is sima fóliával de az nem az igazi kifúrja vakond patkány növények. Ha egész kicsit csinálsz elmegy hogy időnként cserélgesd. Nagyobb tónál ne erőltesd kilyukad.(tapasztalatból mondom). Ha nincs benne hal töménytelen béka és szugyog lesz. Ha lesz hal béka 1-2 néha.
2022. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!