Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magvetést tálcán hogy csináljá...

Magvetést tálcán hogy csinálják ahol nincs fólia de meleg párás levegőt szeretnék nekik? Ráhúznak valami átlátszót?

Figyelt kérdés
Konyhakerti növények lesznek.
2022. ápr. 24. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Rátehetsz, de ne úgy fóliázd le, mint egy kaját az edényben.

Nagyon hamar bepenészedik.


Én az aldiban vettem ehhez hasonló fedeles tálcákat:


[link]


De még ezeknek is kitámasztom a fedelét, hogy járjon a levegő alatta.

2022. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy nyitható tetejű ládába tedd a tejfölös dobozokat, a láda tetejére belülre rögzíts nejlont.
2022. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én soha nem használtam semmit. Beöntözöm magvetéskor, aztán kelésig kibírja. Ha esetleg mégse, akkor megöntözöm egyszer. A magnak a föld tart párát, felette meg minek? Csak ha nagyon kevés földdel dolgozol, akkor az nem tud elég nedvességet megtartani, akkor lehet valamivel letakarni.

Kelés után meg már nem szabad takarni, száraz felszín és minél szárazabb levegő kell, a gombabetegségek elkerülésére.

De most már nehogy nekifogj palántát nevelni. Mire kikel, már kell kipalántázni. Majdnem egy hónappal hamarabb lesz termésed, ha végleges helyre veted holnap. (Már annak a szezonja is a végét járja, paprika és paradicsom esetében.) Vagy vegyél szálas palántát, ha előbb akarsz termést.

2022. ápr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Paprikát parit persze kész palántának veszem, nálunk még csak a múlt héten jelentek meg a piacon.
2022. ápr. 24. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, ezeket szokták általában.

Akkor miket szeretnél most?

A késő nyáriakat érdemes még palántának elvetni.

2022. ápr. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fóliából se veszik ki amint kikel a növény, nem tudom mi értelme lenne akkor a fóliának.
2022. ápr. 25. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:
A meleg.
2022. ápr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!