Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benzines fűnyíróból érdemes...

Benzines fűnyíróból érdemes leereszteni az olajat és úgy eltenni télre?

Figyelt kérdés
Illetve benzint is érdemes kifogyasztani belőle?

2022. szept. 17. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki másra esküszik.Én egyiket sem szoktam,mégis könnyedén inditottam.
2022. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Ja, mindenki mást mond. Én nem foglalkozom vele, nem eresztem le, tavasszal egy-két rántásra indul.
2022. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még ne rakd el!
2022. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Én sem szoktam egyiket se leereszteni. A benzinnel meg fene tudja mit szórakoznak, mert mindig benne hagyom, és volt, hogy tavasszal csak sokadik rángatásra, és szivatva indult el, idén meg egyből.
2022. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kétütemű gépeket ki kell járatni, a négyüteműeket nem muszáj. Üzemanyagot nem hagynék bennük biztonsági okoból. A bioetanolos amúgy is megromlik mire újra használni kell. Olajcserét mindig szezon elején, sosem elrakáskor csinálunk!
2022. szept. 18. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az olaj leeresztésére senki nem esküszik (legfeljebb aki már végletesen nem ért hozzá), az ott nagyon jól elvan a zárt helyen.

A benzin leeresztését/kijáratását mondogatják egyesek, de az meg a régi, 50 évvel ezelőtti, nem stabil adalékok miatt volt régen, és sokan még mindig a régiek okosságát ismétlik, mert saját tapasztalatuk nincs, hanem évtizedek óta mindig kijáratják, mert hogy "asztat megmonták, hogy úgy kell".

Ennek a kérdésnek persze két része van:

Négyüteműekben a tiszta benzin eláll fél évig simán, még a mostani E10-es is. De azért nyilván jobban jársz, ha E5-öst használsz (most úgyis csak néhány tíz forinttal drágább), az egy évig simán bírja, még 2 év után is jól szokott vele indulni a gép.

Kétüteműeknél a régi típusú ásványi olajok képesek nyálkás valamivé változni fél év alatt, eldugítva a porlasztót. Ha ilyet használsz (pl. piros Stihl), akkor járasd ki a keveréket, ha jót akarsz.

A félszintetikus olajok fél évet azért ki szoktak bírni, fullszintetikus olajok meg ugyanúgy bírják egy évig, mint maguk az E5 benzinek.

Nekem tizenvalahány benzines gépem van, két- és négyüteműek is, és soha nem eresztek le semmit, ha nem akarom legalább 1 évig tárolni használat nélkül. 6-8 hónap után simán szoktak indulni, és járnak a bennük lévő benzinnel. Ilyenkor öntök hozzá friss benzint, és hajrá.

2022. szept. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!