Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Ficus ginsengemen nőnek új...

A Ficus ginsengemen nőnek új hajtások meg levelek, de közben nagyobb levelek fonnyadnak el?

Figyelt kérdés

Bocsi a buta kérdésért, ez az első növényem és nem igazán tudom mi történik.


Hetente öntözöm és boldog voltam mert láttam hogy nőnek új levelek rajta, de van pár nagyobb levél ami eddig is rajta volt, melyek először elsárgulnak utána meg elfonnyadnak és leesnek. Ez normális? Én úgy fogom fel mint pl. ahogy az ember is hullajtja a haját de nő helyére másik, szóval kb cserélődnek.



2022. szept. 26. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám: generációcsere. Az idős elhal, mert jön az új. Nem minden növénynél van így, de soknál előfordul, hogy az ágak felkopaszodnak.

A gondozást illetően olvasd el az interneten, hogy mit írnak róla.

2022. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos mértékig természetes, hogy az öreg levelek lehullanak.

De sötét hely, tápanyaghiány, stb. tartási hibák miatt előfordulhat, hogy több levél hullik le, mint amennyi nő, és ez már baj.

2022. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!