Kezdőoldal » Otthon » Kert » Komposztálót akarok venni,de...

Komposztálót akarok venni,de még nem tudtam választani. Komposztáló hengert néztem ki, erről mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
[link]

2022. okt. 28. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Ha komposztálni akarsz, akkor sokkal jobban jársz ezzel:


[link]


Ezzel megtanulhatod hogyan kell csinálni és megfigyelheted az egész folyamatot.

2022. okt. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Egy Forintot ne költs rá. Ha van egy zug a kertedben, akkor ott alakíts egy kupacot, és arra rakd ami jön..hulló falevél, nyesedék, fű, meg minden..meglátod sokkal jobb.

Nekem hatféle keretem van, de mellette van szabadföldi is. Ez a legjobb.


Műanyagot, vagy zárt ládát véletlenül se vegyél.

2022. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Aki kicsiben akarja lakásban csinálni, az nem fog kupacot képezni a szoba egyik sarkában, ráadásul egy kisméretű komposztálón megtanulja mit hogyan érdemes csinálni. Ráadásul van aki szereti a rendet.
2022. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem a kertemhez kellene, elég nagy van és nem tudok mit kezdeni a kigyomlált gazzal. Mindig a szomszédnak adom át, neki van komposztálója. Jó neki, na de azért vannak "gaz" határok.😀 Azért kezdtem el agyalni azon hogy megkellene tanulnom a komposztálás folyamatát. Műanyagot én is rühellem,házban is lecseréltem majdnem mi dent a műanyag, azért sem rohantam neki a megvételnek. Kinéztem egy acélt de az meg nagyon drága. Műanyagot kritizálják (jogosan) fa meg elrohadhat. Lehet még parlagon marad és kicsiben vagy valahigyan kitapasztalom ingyen inkább 🤔 döntésképtelen vagyok. Szomszéd is maga rakta össze full ingyen. Nekünk semmi nincs itthon amiből összetudnánk rakni.
2022. okt. 29. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Ne költs rá!

Egy felarnyekos helyen kezd el kupacolni.

Olvass utána, nem művészet.

Totál felesleges ilyen mű szarokért pénzt kiadni!

2022. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Fatelelepen a szélezetlen deszka a legolcsóbb. Néhány szög, kalapács. Nem kell több. Tök felesleges pénzt kiadni ezekre a műanyag dobozokra.


"fa meg elrohadhat"

Na bumm, 5 évente kibírod azt a 30 percet amíg másikat szögelsz.

2022. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Mit kell a komposztáláson tanulni?

Rakod egymásra egy kupacra a dolgokat ami jön, falevél, gaz, hamu, növényi hulladék, gyümölcs hulladék stb.

Nekünk van csirke trágya azt is ráhordom. Tényleg nem kell semmit venned egy kupacba pakolod és kész, jó azért 1x 2x megforgatni évente.

2022. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a 49%-os árulja ezeket a vackokat!
2022. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég mi ez a link?

A fél körtefám levelei sem férnek el benne.

Szép marketing fogás főleg ennyi pénzért. De ebben nem fogsz tudni komposztálni. A komposztnak kapcsolatban kell lennie a talajjal, ebbe hol mennek bele a giliszták? Hogy fog lebomlani?

A korhadáshoz folyamatosan nedves körülmények kellenek ezt megsüti egy kis nap felforrósodoik, kiszárad, nedves időben meg penészedik majd. Minden lesz csak nem komposztálás.


Meg ne vedd!!

2022. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én rendelkezésre álló mindenféle "hulladékból" készítettem a komposztálóimat. Pontosabban építkezési/bontási munkálatok során feleslegessé vált régi hullámpalából. Legfeljebb pár akác karó kell a hullámpala függőleges megtámasztásához meg pár méter horganyzott huzal a körbetekeréshez (hogy szét ne essen). Mivel a kerti nyesedéket stb. összedarálom, ezért az belekerül, sőt rögtön bele szoktam ültetni tavasszal a paradicsomot is (meg se várom, hogy ténylegesen komposztálódjon). Láttam olyan megoldást is, hogy karókra dróthálót kötnek, csak a lyukméretnek kell olyannak lenni, hogy se ne hulljon ki az anyag, se ne akadályozza a légjárást.
2022. okt. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!