Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől sárgák a bab levelei és...

Mitől sárgák a bab levelei és mitől szárad a szárak vége?

Figyelt kérdés

Cserépben van öt szál babunk. Fogalmam sincs milyen fajta, a gyerekek ültették egy rendezvényen még nyáron. Nagyon szeretjük őket. Különösen én, aki kábé még egy kaktuszt sem tud életben tartani. Gyönyörűen nőttek, fejlődtek, az egyiken még egy picike termés is megjelent, de a teteje kezd teljesen száradni. Sajnos nagy a káosz odafent, mert már nem tudtuk tovább karózni. Viszont az alsó levelek elkezdtek sárgulni.

Mivel fogalmam sincs milyen gyakran kell öntözni, 2-3 naponta szoktam. Amikor látom, hogy konyul. Utána pár óra múlva gyönyörű volt mindig, így úgy gondoltam, megfelelő így.

A lakásban vannak tartva, 2 cserépben, de egy ponton a tetejük összekapaszkodott. Lehet az sem tett jót?


2022. okt. 31. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Az kizárt dolog, hogy gyönyörűen nőttek volna. Teljesen biztos, hogy megnyúlt, etiolált hajtásokat hoztak, és látványosan fényhiányosak. Legfeljebb ezt nem ismered fel, mert nem tudod, hogy kellene kinézni egy egészséges babnak.

Nagy dolog az is, hogy eddig életben maradtak. De ennyit bírtak, kész, korlátlanul nem viselik el a nekik szörnyűséges (sötét, és ehhez mérten meleg) körülményeket. A növények a fényt "eszik", a fényenergia segítségével működnek. Lakásban pedig nem képzelhető el nekik elég fény, még az ablak előtt sem: egyrészt, bent eleve csak az egyik oldalról érkező fényt kapják meg. Másrészt meg az üveg a fény egy részét elnyeli, másik részét visszaveri, sőt még függöny is lehet nálatok.

2022. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor semmit nem tudok tenni, hogy ne legyen kuka?
2022. okt. 31. 08:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A bab nem évelő növény.
2022. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Azt tudod tenni, hogy mesterséges világítást használsz. Növénylámpát, például. Csak az drága, a méret miatt tizen-ezret kellene ráköltened legalább.
2022. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ötletek a babneveléshez a lentebbi linken. Amiatt, hogy télen is legyen valami friss zöld a szobanövényeken kívül, én magam is szoktam néha félbetört kukorica csövet dugni egy cserépbe, és öntözni. És nézni, hogy lentről felfelé mennyi idő múlva csíráznak ki a csövön kukoricaszemek. Vagy pár szem babot vetek egy cserépbe, és félméteresig nevelgetem. Vagy egy cserepet sűrűn tele vetek búzával. Vagy a gyerek kedvéért kihajtatok egy fűfejet [link] . Deezek csak addig szépek, míg el nem kezdenek nyurgulni a fényhiány miatt. Akkor leselejtezem őket, és új ötlet után nézek.

És akkor itt az ígért link a babhoz: [link]

2022. okt. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!