Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyiróval ha összeszedném a...

Fűnyiróval ha összeszedném a leveleket és a fűvet is megnyírnám akkor az ártana a fűnek így novemberben?

Figyelt kérdés

Kb lehullott a 3 nagy diófáról az összes falevél és eddig minden évben összakapartam majd komposzt,stb. Viszont ez beletelik rengeteg munkába. Rámegy 2 nap kb.


A fű olyan közepes méretű szóval ráférne a nyírás de nem tudom ártanék e neki ezzel így ősz végén már. (A fűnyíró legmagasabb fokozatán vágnám.)


2022. nov. 4. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem levághatod nyugodtan. Egyébként én úgy tudom, hogy dió levelet nem szabad komposztálni, mert mérgező a növényeknek.
2022. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt jobban, mint máskor
2022. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es: a diólevél SEM MÉRGEZÖ más növényeknek (Ez egy hülye babona Magyarországon, nem több), egyedül csírázásgátló anyagot tartalmaz, amíg nem bomlik le. De a fü esetében ez inkább elöny lenne, mert nem kelnek ki gazok sem. Viszont igen rondán nézne ki a fü, ha otthagyod. Ha összeszeded, semmi probléma!
2022. nov. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan levághatod a füvet, még mindig tart az őszi esőzést követő intenzív növekedési szakasz és feltehetően Erzsébet napkor nem várható még havazás.
2022. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyébként én úgy tudom, hogy dió levelet nem szabad komposztálni, mert mérgező a növényeknek." Attól még szabad komposztálni, egy idő (nem túl hosszú) után lebomlik belőle a csírázásgátló anyag.

Az egy tévhit, hogy a diófák alatt azért nem nagyon nő a fű, mert oda hullik a dió levele, és van benne ez az anyag. Mint írtam, a levéből elbomlik, viszont a gyökerén keresztül is kibocsátja valamennyire a diófa.

2022. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!