Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a top 3 csemegeszőlőtök?

Mi a top 3 csemegeszőlőtök?

Figyelt kérdés
2022. nov. 8. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szuvenir, Pannónia, Hamburgi muskotály
2022. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Augusztusi muskotály (Palatina), Kardinál, Moldova.

(de jó ténylg pl. a Hamburgi is, sőt kövezzetek meg de Saszla is finom :) és abból bármennyit meg lehet enni)

2022. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
Hamburgi muskotály. Ez a legjobb
2022. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is csak egy nagy kedvencem van, a Hamburgi, ami mindennél jobb. Sajnos, betegségekre és fagyra is nagyon érzékeny.

A Moldova viszont rendkívül rossz minőség, nem is értem, miért jó az bárkinek. Gyönyörű szép, ellenálló, de nagyjából bármi jobb nála.

A Szuvenir is csak érdekes, de szinte minden jobb ízű nála.

Ezeket a fajtákat szerintem azok írták, akiknek 8-10 fajtájuk sincs. :)

Koraiság miatt szeretem pl. a Csabagyöngyét és az Esztert.

Amúgy meg elég jók pl. a Palatina, Pölöskei, Mathiász Jánosné, Téli muskotály. Ez utóbbi érés után is hónapokig, akár a fagyokig megmarad a tőkén, nem pereg, nem is válik ízetlenné, mint a Szőlőskertek királynéja (ami egyébként frissen szép és jó), valamint a másodtermés is szépen beérik, nekem még most is van a tőkén.

De én is szeretem a Chasselas-t, bár nem muskotályos, és az Othellót.

2022. nov. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket a fajtákat szerintem azok írták, akiknek 8-10 fajtájuk sincs. :)"



4: hol szerepelt a kérdésben, hogy termelőktől vár választ, ráadásul olyanoktól, akik temérdek fajtát termesztenek...????

Szerintem tipikusan fogyasztói szempontból kérdezte!


Vásárlóként pedig az átlagemberek még három fajtát sem tudnak megnevezni, max. azt hogy piros vagy fehér szőlő... Mert a bótban kb. ez van feltüntetve.

2022. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. nov. 9. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

5

Mivel a Kert részben kérdezett a kérdező, feltételezem, hogy szőlőt szeretne ültetni, és ezért érdeklődik.

És azért nem mindegy, hány fajtája van valakinek, mert jellemzően ezeket ismeri jól. Ha valaki csak kevés fajtát termel, tehát keveset ismer fel, akkor nem biztos, hogy egyetlen olyan fajtát is meg tud nevezni, ami ténylegesen nagyon finom.

Gyerekkoromban én is azt mondtam volna, hogy a Chasselas a legjobb, mert nekünk ebből volt több is, meg valami apró szemű muskotályos borszőlő, de a nevét nem tudtam. Azaz, egy ilyen kérdés esetén meg se említem a Hamburgit, mert a létezéséről se tudtam. (Kb. 10-12 éve kaptam oltóvesszőt, és akkor oltottam magamnak pár tőkét.)

"Vásárlóként pedig az átlagemberek még három fajtát sem tudnak megnevezni, max. azt hogy piros vagy fehér szőlő... "

Na, hát pont erről van szó. Minél több szőlőt ismer névről valaki, annál autentikusabb a válasz. És ismerni meg többnyire azt szokta valaki, amit termel(t). Nem?

2022. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!