Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szoba növények , ha nem...

A szoba növények , ha nem kapnak napfényt, hogyan lélegeznek, "hogyan tartják életben magukat"?

Figyelt kérdés
Üdv, nálunk most pl kb két napja szürkés felhős az ég, sok fény nincs a szobába, a kérdést persze igy érteném, hogy ha ilyen az idő , akár sokáig is, és egyáltalán nem éri nap a szobanövénykét,hogyan fotoszintetizál, hogyan él?Ilyenkor ő is oxigént vesz fel? köszönöm a válaszokat,
2022. nov. 10. 15:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sőt, még a nem természetestől is. :)

Láttam már gyönyörű, egészségtől kicsattanó levéldísznövényeket bankban, szekrény tetején, ahol a szükséges fénynek a huszadát se kapták az ablakon keresztül. Viszont a plafonon lévő fénycsövek közel voltak.

2022. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az is jó???,
2022. dec. 4. 15:30
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg, én is hallottam róla. :) Az űrben is úgy termesztenek növényeket: mesterséges megvilágítással. :)

[link]

2022. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszi
2022. dec. 4. 15:53
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem csak az űrben, hanem a pincében is, vadkendert. :)

Ilyesmi növénylámpák direkt a növény fényigénye alapján adnak fényt:

[link]

Ezek viszonylag kevés "hulladékfényt" termelnek, amivel a növény nem tud mit kezdeni. De a sima fénycső is hiába termel sok olyan hullámhosszú fényt, ami nem kell a növénynek, ha mellette minden olyant is megad, ami kell a növénynek.

2022. dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, köszi, én azt hittem csak a napfény jó, de igaz az ISS en is termesztenek dolgokat. (gondolom nem vadkendert :D)
2022. dec. 4. 18:18
 17/17 NTBS ***** válasza:
Borult időben is éri őket fény.
2022. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!