Kezdőoldal » Otthon » Kert » 150 m2 terület fűnyírásához...

150 m2 terület fűnyírásához egy 36V-os akkus kefe nélküli motorral rendelkező fűnyíróhoz mekkora kapacitású akku kell?

Figyelt kérdés
Nem nagy terület. 2*3 Ah elég lehet? Vagy mindenképp kell hozzá a minimum 2*4 Ah? A fű nem pázsit, de azért nem is méteres gaz.
2022. nov. 29. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Eleve 2 x 4 Ah-s akkura van méretezve az aksis fűnyíró.
2022. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Melyi? Mert van pl gyárilag 18V-os 1 akkus is. Abba a 1*4 Ah-s is csak 4 Ah. Ez meg csak 6 Ah összesen, dupla akkora feszültség mellett!
2022. nov. 29. 20:57
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként egy ilyen készülékben van egy villanymotor. A villanymotor bizonyos névleges feszültséggel működik. Hogy leadja a teljesítményt (W = V*A) megfelelő áramfelvétele van. Az akku kapacitása pedig csak annyit jelent, hogy ezt az áramerősséget mennyi ideig tudja szolgáltatni. Egy 8 Ah-s akku nagyjából kétszer annyi ideig, mint egy 4 Ah-s.

Na most ha eddig helyes az elgondolásom, a gyártó hogy "méretezi" hogy én mennyi ideig akarom egyszerre használni a gépet?

Gyári adatok között annyit találtam, hogy 2*4 Ah-val 350 m2 terület lenyírását javasolják egy feltöltéssel. Nekem ennek kevesebb, mint a harmada van. Ebből gondoltam, hogy 6 Ah talán nem lenne vészesen kevés. (Ilyen akkuim vannak, nem kellene elég drágán két másik akkura beruháznom.)

Elsősorban saját tapasztalatot várok. Annyira nem újdonság és talán nem annyira ritkák már ezek az akkus gépek.

Köszönöm.

2022. nov. 29. 21:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: ...kicsit több, mint a harmada van.
2022. nov. 29. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem vannak akkus gépeim.

Nem lesz erő a gépedben, ha nem az előírás szerint használod.

2022. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De nincs előírva semmi! A használati útmutató nem írja, hogy milyen kellene hozzá. Ezért kérdezem.
2022. nov. 30. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!