Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes rozmaring gondozása?

Cserepes rozmaring gondozása?

Figyelt kérdés

Most vettem életem első cserepes rozmaringját mert jótékony hatásai miatt szeretném használni..

Viszont átverve érzem megam, mert olyan rozmaringot adtak el nekem aminek a földjében csak itthon vettem észre hogy apró feher bogarak mászkálnak.

Ilyennel még nem találkoztam..

Tudom hogy a rozmaring rosszul viseli az ültetést így ezt annyira nem szeretném megenni, de hogyan szabadulhatnék meg a bogaraktól?

A földje levegős, és száraz, öntözést 2-3 naponta ajánlották annyi vízzel, ami éppen atfolyik a földjén, és minden alatta maradó vizet ki kell önteni, mert nem jól viseli.

Van aki a bogarakkal és lakásban tartott gondozásával is tudna tanácsot adni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. dec. 2. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket ugróvillásoknak nevezik, a túl nedves talajban élnek.

Tartsd a földet szárazabban, illetve szórj a felszínére homokot 1-2 cm vastagon, az segít eltüntetni ezeket.

Az öntözésnél figyelj, mert lehet, hogy a víz csak lefut a föld mellett és maga a talaj száraz marad, nekem sokkal jobban bevált, hogy amikor öntözöm, akkor az alátétet többször teliöntöm, amíg felszívja, ha már nem, akkor öntöm ki a fölösleget.

Lakásban nem egyszerü tartani, mert erösen fényigényes, még déli ablakban is kevés télen a fény. Emellett télen max. 10 fokon lenne szabad tartani, különben nagyon megnyúlik és hamar megbetegszik.

Ha van hüvös, világos lépcsöház, ott érzi magát a legjobban télen.

2022. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Ezeket liszteskéknek nevezik.
2022. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az első válaszoló, ezek ugróvillások. Nem károsak, mert csak a korhadt növényi anyagot eszik ki a virágföldből. Gyakorlatilag még hasznosnak is tekinthetők, mert így a növény számára felvehető anyaggá alakítják a komposztot, tőzeget.

Ha nem öntözöd túl a növényedet, akkor maguktól eltűnnek.

Viszont rozmaringot fűtött helyiségben nem fogsz tudni érdemi módon életben tartani, mert rettentő fényigényes, és éjszaka csak sötétség van a meleg mellé. Esetleg ha napfényes ablakba teszed olyan helyen, ahol soha nem megy 15 fok fölé a hőmérséklet, ott van esélyed. De inkább 10 fok alatt tartsd.

Ha 2-3 naponta öntözöd, az a totál túlöntözés. Most nyilván egy olyan cserépben van, ami az igényeihez képest kicsi, de akkor is valószínűleg elég 5-7 naponta. A pontosabb tippeléshez kell egy fotó a növényről, amin látszódik a cserép, valamint az, hogy hány fokon tartod nappal meg éjszaka.

2022. dec. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van kerted?

A rozmaring ugyanis örökzöld. Gyönyörű lesz a kertben, szinte igénytelen. Főleg, ha rendszeresen akarod használni, akkor kevés lesz egy tő.

2022. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A rozmaring -10 fokig nem fagy el a kertben, de csak akkor bír ki ennyit is, ha tavasszal ki lett ültetve, rendesen begyökerezett és megedzödött
2022. dec. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!