Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen Magyarországon is...

Milyen Magyarországon is (délebbi területeken) termeszthető egzotikus/kevésbé ismert gyümölcsfákat, cserjéket tudtok még mondani ezeken kívül?

Figyelt kérdés

Jelenleg ami van:


Datolyaszilva

Kínai datolya

Gránátalma

Füge

Indián banán

Véralma

Vérbarack

Japán körte

Kajszi/Cseresznye hibrid

Kamcsatkai mézbogyó


2022. dec. 16. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak magadnak kis mennyiség vagy eladás? Mert láttam már sárkány gyümölcsöt ( nekem is tervben van ) meg citrusféléket teleltetve.
2022. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Illetve homoktövis is kevésbé ismert szerintem de nagyon hasznos, de kevésbé egzotikus.

1 es voltam.

2022. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fa vagy cserje, hanem egynyári zöldségféle a tüskésdinnye. Az uborka trópusi rokona, nem egy nagy etwas, de nálam pár éve Gárdonyban termett és elég bőségesen.
2022. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 Csak magamnak.


A homoktövist véletlen kifelejtettem a listából, az már van.


Erről a sárkánygyümölcsről mit kell tudni? Hogy kell teleltetni (ha kell) és honnan lehet beszerezni?


#3 A tüskésdinnyének milyen íze van?

2022. dec. 16. 15:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Még szőrös és mini csupasz kivit is lehet, meg télálló citromot (Poncirus trifoliata). A szőrös kivit még talán érdemes is. Csak ne önporzóst vegyél, hanem kétlakit, a legelterjedtebb a Hayward-Tomouri páros.

Amik még vannak neked, azokból is elég sok olyan, amit magáért a gyümölcsért nem nagyon éri meg, csak érdekességnek, nézegetni, meg mutogatni az ismerősöknek.

A pitahaya egy sima kaktusz, amit úgy kell teleltetni, mint mondjuk a levélkaktuszt, annak egy közeli rokona.

A tüskésdinnye az valójában egy túlérett uborka. Azt is főleg nézni érdemes, nem annyira enni. Még másik uborkaféle az egérdinnye.

Ha sok helyem lenne, én még a pekándiót próbálnám ki. (Kettő kell belőle, porozni.)

Lágyszárúból még batátát, földicseresznyét, meg gyömbért lehet. A batáta szép termést hoz általában, én már vagy 6 éve termelem, ezt az egyet érdemes. (Ha nem szereted az ízét, akkor még ezt se.)

Ja, még bokron goji terem, ez se nagy buli. Sok van rajta, de nem túl jó. Egy tőke szőlő százszor többet ér. Ez az eddig szóba kerülő gyümölcsök többségéről elmondható.

2022. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!