Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet értelme falun házilag...

Lehet értelme falun házilag levélkomposztot készíteni? Árulni?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem hogy a falunkban van egy csomó levél, amit a közmunkások összeszednek majd nagy big bag zsákokba elviszik. Majd pedig egy telephelyen mint szemét lerakják.

(Ezt onnan tudom hogy én is közmunkás voltam. Ezért azt is tudom hogy ha mondanám nekik akkor elhoznák hozzám a házam kertjébe ingyen.)

Na én most arra gondoltam hogy elkomposztálom ezt itthon, és később eladom.

Ezt jó ötlet lehet?



2023. jan. 2. 19:14
A kérdező szavazást indított:
Otthoni termesztés céljából jó ötlet lehet
Eladásra is jó ötlet lehet
18 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni a kérdésben hogy a függőségeim végett rendes munkám nincs (és nem is lesz) de így rengeteg időm lenne itthon átforgatni kézi erővel. Viszont a függőségem miatt kocsim és jogsim se lesz sose, tehát ha el akarnám adni akkor a vevőknek kéne elszállítani. Így vajon működhet ez a dolog?
2023. jan. 2. 19:16
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk biztosan nem, falun lakom, alig van már aki konyhakertet művel. Akinek meg kellene az seperc alatt összeüt magának egy komposztálót 4 raklapból.
2023. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A levél rendkívül terjedelmes, rendszeresen kell forgatni, különben befülled, a lágy részek elbomlása után nagyon sok faanyag (lignin) marad vissza, ami viszont nagyon nehezen bomlik le, nagyon kis tömegű anyag keletkezik, nem gazdaságos az ezzel való kizárólagos foglalkozás.
2023. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Azt hiszem igazatok van. Akkor jobb lesz ha csak annyit csinálok amit én használok fel :)
2023. jan. 2. 19:38
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk elégették a kazánban, a faaprítékkal együtt.
2023. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Van ismerősöm, aki foglalkozik ezzel.

Pest mellett lakik, különféle virágföldeket állít elő és csinál levélkomposztot is.

Saját zsákot is csináltat, rányomatja a trágya nevét, meg az összetételt, a saját adatait is és interneten árulja, tudtommal kertészetek is vásárolnak tőle, de tényleg ért hozzá, dúsítja is kellő NPK arányban, meg csinál rózsának, orchideának talajt, de azok spéci dolgok.

Nem szállít ő sem semmit, vannak csomagküldő szolgálatok, elég olcsón kiszállítják.

Ő is ingyen, vagy nagyon olcsón szerzi be az alapanyagokat, kivéve a kemikáliát, de az sem drága neki, mert keveset tesz bele egy zsáknyi trágyába, teás, vagy fél evőkanálnyit, vagyis fajlagos költsége csekély.

Asszem szecskázója, ágdarálója is van, de azért nem teljesen szagtalan a folyamat, elég büdös a telke, bár ugye tudtommal marhatrágyát is készít, ami olyanná válik, mint a fekete, durva szemcsés föld.

Neki nagyon megy és egyedül csinál mindent, illetve néha a fia csinálja helyette, mert imád utazni.

2023. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már erre is lehet kereslet.
2023. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én nagyon biztatlak rá! Jó lenne ha többen foglalkoznának ilyen hasznos dolgokkal és csökkentenék a szemét mennyiségét.

2023. jan. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Fűnyírással, gallyazással, ásással jobban megéri foglalkozni.
2023. jan. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy próbát mindenképpen megér, nem gondolnám elsőre, hogy halott ötlet. Kockázata elenyésző.


Főleg azért is gondolom ezt, mert a Nyíregyházi Állatpark elefántkakiból készült komposztját viszik, mint a cukrot :D

2023. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!