Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet értelme falun házilag...

Lehet értelme falun házilag levélkomposztot készíteni? Árulni?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem hogy a falunkban van egy csomó levél, amit a közmunkások összeszednek majd nagy big bag zsákokba elviszik. Majd pedig egy telephelyen mint szemét lerakják.

(Ezt onnan tudom hogy én is közmunkás voltam. Ezért azt is tudom hogy ha mondanám nekik akkor elhoznák hozzám a házam kertjébe ingyen.)

Na én most arra gondoltam hogy elkomposztálom ezt itthon, és később eladom.

Ezt jó ötlet lehet?



2023. jan. 2. 19:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a mindenkinek a válaszokat.

6-osnak kifejezetten ;)

Én is így látom ezt hogy érdemes ezzel próbálkoznom. Majd max ha nem tudom eladni akkor lesz saját használatra egy csomó, és termesztek pl epret aztán eladom azt. Veszteni valóm nincs.

2023. jan. 3. 11:41
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz hozzá még, meg nem akarsz rá sokat költeni, nézd meg ezt a videót, ennek az öreg kertésznek vannak jó filmjei,.

Ő csak házilag csinálja saját magának, meg zöld hulladékból, ami tovább tart. A száraz komposzt kicsit más, lehet gyorsítani az érését szecskázva, meg mehetnek bele ágdarabok is darálva, a kellő méretre aprítva, meg zöld lomb is, esetleg ha földdel kevered, akkor gyorsabban érik, de többször kell megforgatni, én nem vagyok ebben perfekt, meg hogy konyhai hulladékból mi mehet rá, mert például a banánhéj teli van káliummal, a tojáshéjpor kalciummal és meghintheted keserűsóval, az magnéziumszulfát, de majd megtanulod, ha szeretnél ezzel komolyabban foglalkozni.

https://www.youtube.com/watch?v=mQKYFPy5Pfg

2023. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
hú, utolsó, köszi azt a videót, zseniális!!!!
2023. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

# 12

Értek hozzá valamennyire, mert biokertem van és régóta komposztálok.

A konyhai szerves hulladékból pl szerintem minden mehet :)

# 13

Nekem is tetszett a videó :)

Amúgy ha valaki ilyet csinál az jó ötlet lehet hogy méterenként beletenni egy nagy kilyuggatott csövet

Mint pl ami ebben a videóban van

https://www.youtube.com/watch?v=H5XjN1Xh-aA

Nem kell geotextil se semmi extra körbe, csak néha öntözni kell.

És ez a csöves módszer azért jó mert így levegőzik, és nem kell átforgatni. Tehát egyszerre megérik az egész.

(Csak gondoltam leírom én is a tapasztalataim.)

2023. jan. 4. 20:00
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: én is csinálok levélkomposztot és egyáltalán nem az a jellemző rá, amit itt írnak. Nem fülled be, mert érdemes hozzátenni rögtön nitrogéntartalmú valamit, ez esetben - fafajtától függően - akár 3 hónap alatt is elkomposztálódik. Sőt, nálam az összes ágyás ezzel van takarva és tavaszra eltűnnek. Akkor jó a levelet elkezdeni komposztálni, amikor lejött a fáról, azonnal, mert akkor még abban is van bőven nitrogén, tehát máris elkezd komposztálódni.

Egy nagy fekete zsákban is elkezdheted, a lényeg, hogy sötét legyen (nem kell neki fény),kilukasztod alul és néha meglocsolod, akár "nitrogéntartalmú" saját módon is (nem vicc, az emberi vizelet is nitrogéntartalmú, csak 1:10 arányban higítani kell). Sok szerencsét, az ötlet jó, sőt, remek. De mást is komposztálhatsz, a közmunkások talán füvet is nyírnak, és azt is elvitetik, gondolom.

Hol laksz? Én Pesten. Ha nem vagy túl messze, még vásárolnék is tőled.

2023. jan. 31. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!