Kezdőoldal » Otthon » Kert » A növényvédő virágokat milyen...

A növényvédő virágokat milyen távolságra kell ültetni a zöldségektől?

Figyelt kérdés
Pl. Körömvirág, büdöske... Csak akkor fejti ki hatását ha közvetlen a zöldség mellé ültetem, vagy pár méterről is véd?

#zöldség #Növényvédő virág
2023. jan. 27. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Távvédelemre nem képesek.
2023. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 cm-ről védenek.

Pár éve tettem fel ide fotót valakinek, egy "védőnövényként" számon tartott levendulabokorhoz egyik oldalon hozzáért egy rózsa, ami tele volt levéltetűvel. Másik oldalon hozzáért egy csillagfürt, ami tele volt egy másik fajta levéltetűvel. A termés súlyától rálógott egy kis gyümölcsfa alsó ága, amin lepkekabócák laktak. Szóval ennyire volt védőnövény... De pl. a kapron is szoktak levéltetvek élni, minden évben permetezni kell, hogy el lehessen adni. A napraforgóról is írják, hogy levéltetűriasztó, hát nálam az is mindig levéltetves. Azon felül, hogy a poloskák jobban imádják, mint bármi mást.

A védőnövények annyit tudnak, hogy őket magukat nem szereti sok kártevő. De olyan nincs, hogy fél méterről is védenének bármit is. Persze, az megesik, hogy valakinek van egy ilyen növénytársítása, és nincs kártevő. De ez olyan esetben szokott megtörténni, mikor védőnövény nélkül se lenne kártevő. Ugyanaz az eset, mint hogy a fokhagyma véd a vámpírok ellen, mert fokhagymát ettem a vacsorához, és lám, nem is támadtak meg éjszaka a vámpírok, ez bizonyítja a fokhagyma hatásosságát...

2023. jan. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen szemléltetem ezt a mesét.


Ha nagyon éhes vagy, mert napok óta nem ettél, akkor nem fogsz enni egy olyan asztalnál, ahol van egy tál szar is?

2023. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így van.

És az se valós dolog, hogy az erős szagú növények elnyomják a tápnövény szagát. 5 centiről esetleg. De a károsítóknak nagyon jó felszerelésük van ahhoz, hogy akár 100 m-ről is kiszedjék a levegőből az őket érdeklő néhány szagmolekulát. Így maradtak életben az elmúlt évezredekben.

Valamint, a rovarok vizuálisan is keresik a tápnövényt. Utána lehet nézni, van színes ragacsos lap pl. hagymalégy és répalégy fogásához is. Az pedig csak úgy működhet, hogy a rovar látja, miközben semmilyen szagot nem érez.

2023. jan. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!