Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik és lehet még kapni...

Melyik és lehet még kapni olyan sárgabarack facsemetét, amiből mamáink főzték a lekvárt? Kicsit túlérve, már majdnem olyan mint a lekvár.

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Magyar kajszira gondolsz. Lehet még ma is kapni a faiskolákban.

Kiváló minőségű, de hidegre, betegségekre közepesen fogékony, szóval nem mindenkinek való. Kissé védettebb helyekre érdemes ültetni olyanoknak, akik nem restek permetezni. Anélkül nem lesz hosszú életű.

Ha lejtős a kerted netán, a felső végére kell ültetni, ahonnan lefolyik a hideg. Egyes helyeken már évek óta nem terem, nálam a lejtő tetején csak egyetlen ilyen év volt: 2021-ben annyira későn jött a nagy fagy, hogy ezt már ott sem bírta. De 2020-ban egyetlen fán 5 mázsa termett, meg tavaly is megvolt darabra ennyi, csak az ország egyik legaszályosabb területeként, nagyon aprók maradtak a termések.

2023. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha szoktál miskolc környékén járni én adhatok neked tavasszal oltóvesszőt. van több féle sárgabarackom, régi fajták, köztük az egyik aprószeműből kifelyezetten zselé szerű és ízletes lekvár készül, szerintem te rá gondoltál. én nem permetezek, de mégis jól teremnek, leszámítva a virágfagyást, mert akkor másnak sincs barackja.
2023. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!