Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel távolítsam el a tuskókat ?

Adidas7 kérdése:

Mivel távolítsam el a tuskókat ?

Figyelt kérdés
Adott egy terület, kb 100x50m ahol 20-25 éves fenyők lettek kivágva, a tuskó viszont ottmaradt és nem is kevés van belőlük, hogy tudnék megszabadulni tölűk ?

2023. febr. 7. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1 kiásod.

2 sok tuskómaró hirdeti magát, akik ezeket távolítják el.

3 keresel valakit, aki traktorral kitudj vagy feltudja tépni őket.

2023. febr. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Kiásni nagyon sok idő egy traktoros kírángatja.
2023. febr. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívsz egy gépet, kiássa.
2023. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ami neked olcsóbb...egy kanalas markoló, vagy láncos traktor,stb.. a többi fentebb..
2023. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mini kotróval szedettem ki 68 db comb vastagságú fát. Bár én előtte egyeztettem vele és a törzseket kb 80-100 cm magasságban vágtam el. Tarvágást is megoldja gondolom így csak tovább tart. Nálam kb 3 órát dolgozott
2023. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

20-25 éves fenyő nem olyan hatalmas, azt simán megoldja egy markoló. De tényleg harmada munka lett volna, ha másfél méter magasan lettek volna elvágva. Hosszabb erőkarral könnyebb kiborítani, ez általános iskolás fizika. (Nyilván más a helyzet, ha a törzsek fel lettek használva valamilyen célra.)

Tuskómarás drágább, de szebb munkát végez, nem lesz annyi nagy gödör. Ha ez számít. A gyökerek maradnak, pár év alatt elkorhadnak.

Én 40 év körüli fenyőt vágtam ki az udvarról, télen. Következő ősszel már tele volt a tuskó gombával. Kb. 3 év után berogyott a föld, a tuskó helyén és körülötte mélyedés keletkezett, ahonnan eltűntek a vastagabb gyökerek.

2023. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!