Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma konyhakerti magokat ültette...

Ma konyhakerti magokat ültettem,korai és ha már így csináltam jó lehet?

Figyelt kérdés

Konyhakerti magokat ültettem balkonládába meg műanyag poharakba , / görögdinnye - uborka - paradicsomfa - zeller - karalábé .Koposzt főldet kevertem kávézaccal.A láda aljára egy szük ujnyi soder aztán föld,mag,föld háromnegyedig,megöntöztem és a lakásba napos oldalra pakoltam.Ez jó ötletnek tünt de lehet,hogy csak tünt,elszurtam valamit vagy jól van az úgy?

Ez az első alkalom,hogy komolyabban elkezdtem konyhakert létesitésével foglalkozni,tehát még eltudom szúrni tapasztalat hiányában.Azt már tudom,hogy a dinnye magot egy napra vízbe kellett volna áztatni a főldbe helyezés elött.Mondom,eltudom cseszni egyedül segítség nélkül.Gondolom ez is kifog bujni idővel,tehát vissza vonhatatlan még nem történt.

Ötlet , tanács ? Csak azt ne mondjátok,hogy engedjem el a gondolatot és inkább a boltba keresgéljek.Nem eladásra szánom,saját részre meg a páromnak csinálom,azaz,arra törekszem ha eljutok odáig,hogy elkezd teremni.


2023. febr. 21. 22:17
 1/1 anonim ***** válasza:
75%

Szépen helyezd el a kukában az összeset. Már az egy elég meredek dolog, hogy komposzt meg kávézacc. Vegyél valami jó virágföldet vagy palántaföldet, ha akarsz valamit, és semmi szemetet ne keverj hozzá.

Aztán a másik: meleg lakásban nem fogsz tudni palántát nevelni. Vagy ha - bizonyos feltételekkel - mégis, akkor csak egy hónap múlva kellene hozzáfogni, hogy minél rövidebb időt kelljen nekik kibírni bent, a viszonylagos sötétben.

Mit takar az, hogy napos oldal? Szoba napos része? Napos ablak? Stb.?

Még úgy esetleg sikerülhet a leírtak közül a paradicsom, zeller, karalábé, ha van olyan déli fekvésű szobád, ahol nincs nagyon fűtés, és az ablakba teszed a növényeidet. Éjszaka 10-15 fok körül legyen a hőmérséklet, nappal lehet 20 felett, akár még 25 is, ha süt a nap. Viszont ha éjszaka, a vaksötétben is melegben vannak a palánták, akkor elkezdenek nyúlni, mintha a ruhásszekrényben szeretnél palántát nevelni. Ugyanez a helyzet, ha minden stimmel, de nem éri nappal se a növényeket a nap.

Ha ezt így nem tudod megoldani, akkor a szobai palántanevelés felejtős, kb. mint fehér cápát tartani a mosogatóban. Ha egyszer nincs meg a lehetőséged, akkor bármit csinálsz, nem fog menni.

Még talán a karalábé kibírná, ha így, ahogy van, kiraknád a szabadba. De még ma, mert melegben képes 3 nap alatt kikelni, és akkor már kint se fogja kibírni. Csak mikor jön a fagy, vidd valami hideg, fedett helyre.

Dinnyével és uborkával nem szabad próbálkozni szobában, semmilyen körülmények közt. Hacsak nincs hozzá felszerelésed.

2023. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!