Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikortól lehet ültetni petrezs...

Mikortól lehet ültetni petrezselymet lakásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A csomagoláson 15 fok és március-április van írva az ültetéshez.


De kérdésem az lenne, hogy beltéren lehet előbb ültetni valamennyivel? Elvégre ott már most 15 fok felett van a hőmérséklet.

Persze napfény kevesebb van, gondolom ha nem a válasz, akkor emiatt, nem? (Persze lámpázással ez is orvosolható, de ezt inkább kerülném)


De ha igen a válasz, akkor a következő kérdésem pedig az lenne, hogy lehet beltéren lehet egész évben is ültetni? Akár decemberben is, amikor alig van napfény?


Előre is köszi! :)



2023. febr. 23. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Puding próbája az evés. Nem tudjuk milyen körülményeket tudsz teremteni mennyire napos az ablakod. Mennyire van érzéked hozzá.

Nekem volt olyan cserepes fűszer növényem ami télen is szépen hajtott nagyon napos ablakban.

Szerintem mar nyugodtan megpróbálhatod elvetni.

2023. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már most is lehet,nem fagy érzékeny .6 hét a csirázása .

Amikor volt hó,a hótetejére szórták el a magot .

2023. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vadkendert is lehet pincében nevelni, ha megfelelő körülményeket biztosítasz... Így petrezselymet is lehet bármikor lakásban. Csak hát felmerül a kérdés, hogy minek? Oké, hogy drága, de azért még mindig elmarad a vadkender ára mögött, szóval ha egy kiló gyökérre ráköltesz 20 E Ft-ot, az veszteséges üzlet lesz.

Szabadban két hét múlva vesd, annál jobbat még nem találtak ki.

2023. febr. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akár már szabadban is ültethető szobában meg főleg.
2023. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ültetni, vagy magról vetni szeretnél?
2023. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem túlélte kint a "telet" balkonládában. Csak valamelyik nap vettem észre hogy zöld bokros az egész. Elég igénytelen lehet mert én mindent ki szoktam rohasztani 😃
2023. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"én mindent ki szoktam rohasztani"

Azért élte túl, mert télen, kint a balkonládában NEM locsolgattad :-)

2023. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!