Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol érdemes télizöld fagyalt...

Hol érdemes télizöld fagyalt venni? Kb 100 méterre kell sövénynek Érden.

Figyelt kérdés
Olvasgattam a témában és úgy látom, hogy a télizöld fagyal lenne a legolcsóbb és legjobb választás egy kb 100 méteres sövény telepítésére Érden. Hol érdemes beszerezni? Sokáig nézegettem a Leylandi ciprust is, de ez jobb lesz szerintem.

#sövény #fagyal #télizöld #széleslevelű #Ligustrum ovalifolium
2023. márc. 3. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Diósdon két faiskola is van, ebből a Béla bá több árut tart... igaz én a Kelenvölgyi faiskolában, a Balatoni úton vettem, mert ott szebbek voltak, jól megeredtek.


De ha ekkora sövény kell, lehet alkudni, és házhoz is szállítják.

2023. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érden, nem messze az új rendőrség épületétől, az új bírósági épülettel szemben levő oldalon árultak fenyőket karácsonykor. Annak a tulajdonosa - házaspár - jó kertészek és mindig jó tanácsokat adnak, lehet, hogy árulnak is hasonlót. Nem tudom hogy az milyen üzlet egyébként, oda csak fát venni mentünk át, máshol szoktam tőlük virágokat venni. de ha arra jársz és ott vannak érdemes benézni, megkérdezni mit tanácsolnak. Max. annyit mondanak, hogy nem tudják.
2023. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

100 méterre a fagyalból kell vagy 600 db.

a leylandiból kb. 50 db.

Számolgassál.

2023. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézz szét a neten is, termelőtől olcsóbban veszel, postát számolva is. Pl. a Jófogáson 90-ért is van.
2023. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tuját semmiképp se ültess, kiszáradnak nyáron, rágja a tujabogár.


A fagyal jó választás.

2023. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5 Erről a Leylandi ciprus tujáról csupa jót írnak mindenütt...
2023. márc. 3. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Thuja orientalis (keleti) még úgy ahogy bírja a nyarakat, de a nyugati fajták nem (leylandi is ilyen)

A keletit könnyű megismerni, tavasszal tele van a zöldes kék termésével.

[link]

2023. márc. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Csak a pontosság kedvéért: a leylandi ciprus nem tuja.

[link]

[link]

2023. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én netről rendeltem, szabadgyökerűt, kb 200 db ot, abból egy az ami nem eredt meg. Asszem ott 1 v 2 éves növényt lehetett venni.
2023. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!