Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes orchideához vett...

Cserepes orchideához vett virágföld meddig áll el és hogyan érdemes tárolni?

Figyelt kérdés

Egy darab virágom van, amely átültetésre szorul. 2 literes földet vettem hozzá, de valószínűleg még ez is sok. A maradékot eltehetem és ha igen hogyan? Illetve meddig áll el?

Köszönöm!



2023. márc. 7. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korlátlan ideig eláll. Nekem is többéves földem van (talán 5 éves) és azt használom. Gyönyörű a virágom.

Olyan száraz helyen tárold, ahol nem fog bepenészedni.

2023. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. márc. 7. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen!:)
2023. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak a penész árthat meg neki. Gondolj bele Kérdező, hogy az orchidea "föld" azt a közeget biztosítja neki, ami a természetben fordul elő, azaz a fa kérget. A fák meg nem csak hónapokat, hanem évtizedeket, évszázadokat is állnak, korhadnak, miközben a virág meg nő rajtuk.
2023. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Orhideát fakéregbe ültetünk nem földbe...
2023. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
100%
Bármennyi ideig.
2023. márc. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

5-ös: "orchidea virágföld" néven árult, de egyébként kéreg, moha, faszén és kókuszrost keveréket tartalmaz.

2023. márc. 7. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!