Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cseresznye fa csemete vissza...

Cseresznye fa csemete vissza metszése?

Figyelt kérdés
Ma ültettem 2db cseresznye fa csemetét azt mondták ahol vásároltam hogy vágjam vissza a csúcsát a csúcsa kb az 1iknek kb 130cm volt abból hagytam kb 50cm a vastag rügyeket meghagytam a másik az kisseb volt abból is kb 50cm vissza vágtam elrontottam valamit?

2023. márc. 11. 15:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
Kinyirtad a fát
1 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el!


A visszavágás magassága viszont azért lett volna érdekes hogy milyen magasan akarod hogy legyen rajta az első ágemelet.


De ezt még jövőre korrigálhatod azzal hogy jövő tavasszal az oldalhajtásokat lemetszed, és a központi tengelyt a kellő magasságban vágod el.


Mindenesetre nézd meg ezt a videót: [link]

2023. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az oltástól kb 120cm re van 4db ág ha ez számít az ágaktól felfelé hagytam a csúcsból kb 50 cm t
2023. márc. 11. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor az úgy lehet hogy jó is lesz, feltéve ha nem lesz neked túl magas a 120 cm. Viszont a 4 ág végéből is vissza kell csípni!



Nálam kb 120-130cm magasan vannak az első ágak, de nálam azért mert majd kistraktorral akarom alattuk nyírni a füvet, ezért kell hogy legyen elég helyem alattuk.



Mindenesetre nézd meg a videót amit linkelte, ott szépen elmagyarázzák.

2023. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden ágból kell levágni.

Mutass fotót legalább 2 irányból, és írd meg, hogy annál a fánál milyen magasan van az alsó elágazás. A leírásod nem elég érthető, nem akarok hülyeséget válaszolni.

2023. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és nagyon hasznos volt a videó is!!
2023. márc. 11. 18:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!