Kezdőoldal » Otthon » Kert » Biztos ki van véve művelés alól?

Biztos ki van véve művelés alól?

Figyelt kérdés

Van egy zárt kerti ingatlan úgy hirdetik hogy szántó.

Lekértük a tulajdoni lapot amire rá van írva szó szerint, hogy:

"Kivett zártkerti művelés alól kivett terület"

Az alján van egy bekezdés:

"Bejegyző határozat, érkezési idő (sorszámmal+dátummal ellátva)

Önálló szöveges bejegyzés művelési ág változása."


Ha valóban ki van véve művelés alól akkor miért szántóként árulják?

Ki kell függeszteni?

Ha ki van véve művelésből lehet attól szántó?

Gyümölcsössé vagy üdülővé át lehet minősíteni?

Ez mennyire lehet költséges?


Egy kis hétvégi házat szeretnénk rá 30-40m2 az a 3% ban bőven benne van mert a telek 2300m2.

Valamint gyümölcsfákat, bokrokat, meg a szépség kedvéért virágokat.


Köszönöm előre a segítséget!



2023. márc. 12. 06:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ki van véve. Azt ültetsz bele amit akarsz.
2023. márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell kifüggeszteni. Miért akarod visszaminösíteni? Igy azt ültetsz rá amit akarsz.
2023. márc. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogy mivé lehet átminősíteni azt a helyi rendezési terv mondja meg, de a zártkert besorolás mindenre megoldás, pont erre van kitalálva: építhetsz rá, gyümölcsös lehet stb.


A leírtak alapján nem tudom mi lehet most a besorolás. Ha nincs odaírva, hogy szántó, akkor nem szántó és ha zártkert, akkor nem kell kifüggeszteni, ha szántó, gyep, gyümölcsös, szőlő vagy valami mg besorolása van, akkor ki kell.

2023. márc. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs rá írva hogy szántó csak úgy hirdeti a tulaj. Ezért nem is értem ha a tulajdoni lap alapján ki van véve ő miért gondolja hogy szántó.


Nem akarom visszaminősíteni csak így kicsit zavaros.

Nekem az a lényeg hogy ha megvesszük ne mondják azt hogy csak szántónak lehet használni semmi másnak.

2023. márc. 12. 07:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szántó, akkor függeszteni kell. Egyszer akartunk zárkertes helyen egy telket venni, de a tulaj mondta, hogy függeszteni kell, amit én nem hittem el, de tényleg szántó volt. Szerintem meg kéne tőle kérdezni miből gondolja, ha őt nem akarod, akkor a földhivatal egyből megmondja.
2023. márc. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ő egész pontosan zártkeri szántóként hirdeti. Csak ugye a tulajdoni lap amit lekértünk nem ezt irja.


De fel fogom hivni a földhivatalt. Csak nem voltam benne biztos h ők adnak e ki információt.

2023. márc. 12. 07:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Minek hívod fel? Fel fogja neked olvasni, azt amit te leírtál! A tulajdoni lap a mérvadó, nem a hirdetés szövege.
2023. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A földhivatalban tudják mi a különbség a szántó és a zártkert közt, sőt a kifüggesztési szabályokat is elmondják.
2023. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hogy egy egyszerű ember minek nevezi a földjét, a lényeg a tulajdoni lapon van, az a szentírás!
2023. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Minek hívod fel? Feketén-fehéren ott van hogy ki van vonva művelés alól. Ezt fogja neked elmondani a földhivatali kolléga is.
2023. márc. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!