Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet ez a zöld kukac a...

Mi lehet ez a zöld kukac a szőlővesszőben és hogyan lehetne megszabadulni tőle?

Figyelt kérdés

Amikor a szőlőt metszettem, több vesszőben észre vettem, hogy a közepén egy zöld kukac van. Sajnos azok a vesszők le is voltak gyengülve. Mi lehet és hogyan lehet kiirtani?

[link]



2023. márc. 19. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Lemosózni kell a szőlőt is.
2023. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Már lemostam Vegesol eReS-sel de nem tudom ez mennyire hat a kukacok ellen.
2023. márc. 19. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokat tudok a szőlőről, de ilyennel még nem találkoztam. Keresgettem most leírásokban is, sehol nem említik.

Az viszont biztos, hogy most a vesszőből kiszedni lehetetlen, még felszívódó szerrel se, mert nincs, ami felszívja... A lemosó meg egy nevetség, ugyan mi kárt tudna tenni benne egy olyan kontakt szer, ami nem ér el hozzá?

Jobb ötlet híján, azzal lehetne próbálkozni, hogy szüret után valami felszívódó szerrel, mondjuk Spilannal le kellene nyomni a szőlőt, a molyokra előírt dózis másfél-kétszeresével, tapadásfokozóval. Akkor remélhetőleg felszívódik annyi a vesszőkbe is, amit már nem él túl a hernyó. (Bi 58 lenne jó, az nagyon mozog a növényben, de nehéz beszerezni, mert I. kategóriás.)

Ha esetleg megtalálod, hogy mi ez, akkor meg a rajzási időben, a felnőttek ellen védekezni volna a legjobb.

2023. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!