Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehetséges, hogy egy...

Hogy lehetséges, hogy egy teljesen ép cseresznyében, meggyben kukac van?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem, hogy hogyan kerül bele?
2021. júl. 13. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Még virágzáskor. Nem a növekvő cseresznyét fúrja át.
2021. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Mikor épp kezd pirulni akkor szúrja meg a légy. Permetezni kell
2021. júl. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen ép cseresznyében nincs kukac. Valamit nem vettél észre... Gyakran közvetlenül a szár mellett rág be, még mikroszkopikus méretű korában, a petéből frissen kikelve, és ott nem feltűnő.

A cseresznyelégy természetesen nem virágzáskor támad. A felnőtt légy többnyire a színesedni kezdő gyümölcsre rakja a petét, amiből egy héten belül kikel a kukac, és két héten belül felnőve el is hagyja a gyümölcsöt.

Mondjuk, pár éve terjed egy másik faj, aminek elhúzódó a rajzása, nem olyan könnyű védekezni ellene. Ami eddig volt, az ellen egyszer kellett permetezni két héttel szedés előtt egy kéthetes szerrel, és nem volt kukac. Ezek után már nem lesz ilyen egyszerű.

Az idei évben szerintem azért nem lehet sehol kukacmentes meggyet és cseresznyét találni, még profi ültetvényekben se nagyon, mert a hosszú hideg tavasz miatt késve keltek ki, és a permetezést átaludták a földben.

2021. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egyedül a szomolyai feketém volt kukacmentes...

A többi már pirosodó korában is kukacos volt.. Ott is hagytam a fákon(germesdorfi, VAN)


Azt tudni kell, hogy nem permetezek semmit. Max őszi kénes-rezes lemosó, és tavasszal szappan.

2021. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!