Kezdőoldal » Otthon » Kert » El lehet már ültetni a Zsuzsi...

El lehet már ültetni a Zsuzsi borsót? Március végétől írta. Várjak még egy hetet?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
El,nem fagy meg a földben.
2023. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mar lehet vetni,közel jövőben amúgy sem mond fagyott.
2023. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a március 22 már március végét jelenti.
2023. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Babám elaludt a babakocsiban, aludt egy jót. Úgy döntöttem, hogy elültetem az egyik zacskóval. Örülök, hogy ti is ezt javasoltátok. Remélem nem lesz baja.
2023. márc. 22. 16:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 10 év alatt 3x volt Zsuzsi borsó.

Mindegyik alkalommal az lett a vége, hogy május második felében bejött egy nagy és hosszabb hőség (30+), a növények fejlődése leállt a hőség miatt, csak a virágzásra koncentrált, de a virágok nem tudtak megtermékenyülni a hőség miatt, elhaltak, így alig tudtunk róla szedni valamit.

Más hosszú tenyészidejű fajtával is ez volt a tapasztalat, úgyhogy maradt a Kelvedon csodája, ami majdnem olyan korán terem, mint a kifejtőborsók, tehát még a nagy hőségek előtt nagy bokorrá nő, és megtermékenyülnek a virágai.

Ha már Zsuzsi, legalább a koraisággal próbáld előbbre hozni a tenyészidejét. (Volt már olyan év, hogy március végén még jeges volt a föld 10 centis mélységben, azt nem bírta volna a Zsuzsi, de most már kimondottan meleg, a csírátlanul duggatott fokhagyma is 1 héten belül kihajtott.)

2023. márc. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most lesz saját kertünkben a 3. veteményezésem. Tavaly ültettem csak Zsuzsi borsót, első éven nem. Május elején vetettem el a többi maggal együtt. Tavaly lehet akkor nagy szerencsém volt vele, de elég kis területen nagyon sok termés lett. Igaz használatlan volt korábban az a föld, amit használok, én alakítottam ki veteményesnek lassan három éve. Lehet ez is segített kicsit.


Tavaly volt egy nagy jégeső nálunk, amikor már kikelt a borsó is és minden más. Akkor elhasalt az egész borsó rész, utána már csak alig tudtam belemenni.


Megjegyzem ezt a kelvedon típust, majd megnézem mit ír az internet róla. Lehet, hogy jövőre majd olyat fogok már ültetni.


Igazából úgyis zöldbabot ültettem tavaly a borsó helyére, amit szeptember végén szültem, úgyhogy kb október közepe környékén tudtam igazán leszedni. Szerencsém volt, hogy a nyár végén, szeptemberben azért volt csapadék, kicsit öntöztem is. Idén nem akarok ennyire kockáztatni, hogy ilyen későre essen a másodvetés szedése. Emiatt akartam most korábban ültetni a borsót.

2023. márc. 23. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, tavaly nagy szerencséd volt. Elég hűvös és borongós volt a május. Utána jött be csak az az idő, ami általában már május elejétől szokott.
2023. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!